FINA Svjetski kup: Hrvatski vaterpolisti protiv Australije upisali prvu pobjedu

Utakmica 2. kola, skupina B: Hrvatska - Australija 6:3. Kristijan Milaković sjajno je potegnuo s igračem više (5:3), a onda je Ante Vukičević dalekometnim projektilom postavio konačnih 6:3

Marko Bijač/Getty Images

FINA Svjetski kup vaterpolista

HRVATSKA – AUSTRALIJA 6:3

Utakmica 2. kola, skupina B: Hrvatska – Australija 6:3 (1:0,0:1,3:1,2:1). Suci: Georgios Stavridis (Grčka), Ian Melliar (Južnoafrička Republika).

HRVATSKA: Bijač, Bukić 1, I. Milaković, Divković, Vukičević 1, Buljubašić, Muslim, K. Milaković 1, Visković 1, Živković, Šetka 2, Macan, Marelić.

AUSTRALIJA: Clark, Campbel 1, Ford, Cotterill, Power, Gilchrist, Roach 2,  Younger, L. Edwards, Martin, Emery, B. Edwards,  Stanton.

Igrač više: Hrvatska 9 (3), Australija 12 (1).

Peterci: Hrvatska -, Australija 1 (1).

Hrvatska vaterpolo reprezentacija upisala je prvu pobjedu na FINA Svjetskom kupu. Pomlađeni sastav pobijedio je Australiju na čijoj klupi sjedi proslavljeni hrvatski vaterpolist Elvis Fatović.

Hrvatska je Australiju slomila u zadnjoj četvrtini kada je Anđelo Šetka dvama pogocima donio prednost 4:2. Australci su smanjili drugim golom Aidana Roacha koji je iskoristio nepažnju hrvatske obrane i realizirao polukontru. Ipak, prvo je Kristijan Milaković sjajno potegnuo s igračem više (5:3), a onda je Ante Vukičević dalekometnim projektilom postavio konačnih 6:3.

Inače, prve dvije četvrtine pokazale su nemoć u napadu obje reprezentacije budući da je Hrvatska nakon osam minuta vodila 1:0, dok je poluvrijeme završilo 1:1, a Australci su jedini gol postigli iz peterca.

Hrvatska je zatim propustila priliku s igračem više pobjeći na  4:2 nakon što je Muslim predao loptu australskoj obrani, ali izabranici Ivice Tucka zatim su se obranili s igračem manje i Australci nisu dobili drugu priliku.