Prvi poraz Stare dame od lipnja 2013.

Fiorentina nokautirala Juventus, Badelj odličan

Milan Badelj odigrao je odličnu utakmicu u iznenađujućoj pobjedi Fiorentine nad Juventusom.

Nitko na torinskom stadionu vjerojatno nije očekivao da će stara dama pokleknuti već u prvoj utakmici polufinala talijanskoga Kupa, osobito ako se u jednadžbu uvrsti jednostavna ‘nepoznanica’ da Juve pred svojim navijačima nije poražen još od 10. travnja 2013. (tada je Mario Mandžukić pogotkom predvodio Bayern do trijumfa 0:2).

Premda je prvi ozbiljnije zaprijetio domaćin (preko Vidala već u 3. minuti), loptu su u mrežu najprije ‘ugurali’ gosti iz Fiorentine. Brzonogi Egipćanin Mohamed Salah sjurio se nakon kornera Juventusa prema suparničkom golu te odličnim udarcem rasparao gornji desni kut Storarijeva gola.

Ipak, nogometaši Massimiliana Allegrija brzo su se oporavili te je tako u 24. minuti Simone Pepe idealno naciljao glavu Fernanda Llorentea, a potonji vratara Neta primorao da tek nemoćno pogledom promatra let lopte iza njegovih leđa.

Uslijedilo je primirje do kraja poluvremena, a vatra se ponovno rasplamsala poslije petnaestominutnog odmora. U junaka utakmice prometnuo se Salah, postavivši u 54. minuti konačnih 1:2 othrvavši se naletima dvojice braniča Juventusa te završivši akciju lijevom nogom u donji desni kut.

Hrvatski reprezentativni veznjak Milan Badelj na terenu je proveo odličnih 78 minuta, a pred kraj prvoga poluvremena spriječio je jedan opasan kontranapad domaćih, zbog čega je završio i u arbitrovoj bilježnici.