FIVB Grand Prix: Hrvatske odbojkašice u debiju poražene od Češke

Grand Prix, utakmica 1. kola, skupina 3: Hrvatska - Češka 1:3 (30:32, 21:25, 15:19, 20:25)

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija porazom od Češke 1:3 (30:32, 21:25, 15:19, 20:25). otvorila je nastup u trećoj skupini Svjetske lige. Hrvatskoj je ovo bio debi u Svjetskoj ligi, dok Češka već drugu godinu igra ovo natjecanje.  Mia Jerkov bila je najraspoloženija u redovima Hrvatske, ali bez ozlijeđene Sanje Popović i Maje Poljak, teško je bilo parirati.

Prvi set je bio prava drama. Čehinje su bile odlične u napadu, Havlickova je bila najučinkovitija. Loš prijem bio je razlog zašto je Hrvatska morala loviti rezultat, ali kada su Čehinje počele griješiti, ukazala se prilika. Hrvatska je u prvoj dionici povela 22:21, ali je na kraju kapitulirala pogreškom u napadu. Nakon gubitka drugog seta, hrvatske odbojkašice u trećoj su dionici puno kvalitetnije zaigrale na prijemu. Jerkov i Fabris bile su najučinkovitije u napadu i utakmica je otišla u četvrti set.

Mia Jerkov je asom u četvrtom setu donijela vodstvo 8:7. Ipak, Hrvatska se u obrani nikako nije mogla nositi s Havlickovom koja je utakmicu okončala s 24 poena i tako odvela svoju reprezentaciju do pobjede.

Hrvatska utakmicu drugog kola protiv Kazahstana igra u subotu od 14 sati po srednjeuropskom vremenu.