[FOTO] Bundesliga: Kovač s Bayernom pobjednički startao u novu sezonu!

Bavarci su upisali bitnu pobjedu.

Nova sezona njemačke Bundeslige tradicionalno je započela utakmicom aktualnih prvaka, minhenskog Bayerna. Bavarci su na svojoj Allianz Areni ugostili Hoffenheim i pobijedili s 3:1 pred 75 tisuća gledatelja.

U 12. minuti Boateng je došao do prve veće prilike, no u posljednji trenutak gosti su odbili njegov pokušaj. Ipak, u 23. minuti prvi gol nove sezone postižu Bavarci. Kimmich je izveo korner, a Thomas Muller glavom zabio za 1:0. Do odmora je moglo doći i do povećanja rezultata, no Coman je nakon soloprodora pucao ravno u Baumanna i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku je Lewandowski postigao pogodak u 56. minuti, koji mu je bio zbog zaleđa poništen, a samo minutu kasnije Szalai je prošao Boatenga i izjednačio. Ipak, deset minuta prije kraja Bastian Dankert pokazao je na bijelu točku nakon prekršaja Nordtveita, a Robert Lewandowski preciznim udarcem donio je pobjedu Bavarcima.

Muller je povisio na 3:1 minutu prije kraja, no pomoću videotehnologije vidjelo se igranje rukom pa je gol poništen. Međutim, u posljednjoj minuti regularnog dijela Robben je postavio konačnih 3:1. Vrijedi spomenuti da je Robben u igru ušao umjesto Comana, koji se ozlijedio te da je ovo bila premijerna pobjeda Nike Kovača kao trenera Bayerna u Bundesligi.