[FOTO] EL: Hajduk remizirao sa Steauom, Rumunji bez udarca u okvir

Splićani su izvukli pozitivan rezultat prije uzvrata.

Splitski Hajduk odigrao je prvu utakmicu trećeg pretkola Europske lige. Na Poljudu je pred 25 764 gledatelja, od kojih 1 331 na dječjoj navijačkoj tribini, ugostio rumunjsku Steauu iz Bukurešta i remizirao bez pogodaka, 0:0.

Kopićeva momčad vrlo defanzivno je krenula u susret, u formaciji 5-3-2, a prvu veću priliku vidjeli smo u 11. minuti kada Balgradean brani pokušaj Fomitschowa. Juranović je tri minute kasnije zamalo pucao pored gola, kao i Vučur glavom u 23. minuti. Ni Stanko Jurić nakon pola sata igre nije pucao u okvir gola, a do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti ozljedu Momčilovića, kojeg je zamijenio Maranhao.

U nastavku smo gledali puno lošiji nogomet, a vrijedno spomena je udarac Juranovića glavom pored gola i Caktaša pored gola iz 77. minute. Posljednju priliku na utakmici imao je Said Ahmed Said, kojemu je Balgradean obranio udarac iz 92. minute.

Za kraj vrijedi spomenuti i kako je Torcida odala počast na tribini Oliveru Dragojeviću porukom: “Nema novaca za koje bi pjevao u zemlji koja je nanijela toliko zla mojoj Hrvatskoj. Kapetane, mirno more“.