[FOTO] EP U20 Rukomet: Hrvatska bez polufinala

Naši juniori nisu izborili polufinale.

Hrvatska muška juniorska rukometna reprezentacija odigrala je prvu utakmicu drugog dijela Europskog prvenstva u Sloveniji. S rezultatom 28:37 bolji su bili europski i svjetski prvaci Francuzi, a drugim porazom na turniru Hrvatska je izgubila sve šanse za prolazak u polufinale.

Hrvatski rukometaši veći dio susreta rezultatski su zaostajali za Francuzima, koji su koristili greške reprezentativaca Hrvatske i na poluvremenu vodili sa četiri pogotka prednosti. U prvom dijelu dobro je branio vratar Ivan Ereš, što uz nedostatak Josipa Šarca ipak nije bilo dovoljno za ugodniji rezultat.

U nastavku susreta Francuzi uspjeli su zadržati prednost i u 51. minuti stići do najviše prednosti od devet zgoditaka. Uvjerljivu pobjedu mladih rukometaša Francuske nije ugrozilo ni osam pogodaka najboljeg strijelca Hrvatske, Ivana Martinovića.

Sutra je na rasporedu susret s vršnjacima iz Portugala, a nakon toga hrvatske rukometaše čeka razigravanje od 5. – 8. mjesta.