[FOTO] EP U20 Rukomet: Hrvatska pobjedom u borbu za peto mjesto

Odličnom pobjedom mladi rukometaši svladali su Island.

Nakon što hrvatska muška juniorska reprezentacija nije uspjela izboriti polufinale, danas je počela s utakmicama za razigravanje od 5. do 8. mjesta. U borbi za što boljim plasmanom na Europskom prvenstvu odmjerili su snage s vršnjacima s Islanda i slavili rezultatom 31:27.

Hrvatski rukometaši su na početku susreta dozvolili protivniku da stigne do prednosti od dva zgoditka. Unatoč nešto lošijem ulasku u susret, do sredine poluvremena Hrvatska sustiže protivnika, a na samom kraju prvog dijela stiže do minimalne prednosti, rezultat je bio 17:16.

Nastavak susreta nastavlja se istim tempom, pogodak za pogodak. Islanđani su i u drugom poluvremenu došli do minimalne prednosti, da bi hrvatski juniori pred sam kraj stigli do prednosti od četiri pogotka i tu prednost zadržali na kraju utakmice. Ponovno je hrvatski napad predvodio Ivan Martinović s osam postignutih golova.

Hrvatska čeka protivnika u borbi za peto mjesto na prvenstvu, snage će u nedjelju odmjeriti s pobjednikom susreta između Srbije i Španjolske.