[FOTO] Europska liga: Rijeka ima najlakši ždrijeb, Hajduk izvukao najdeblji kraj

[FOTO] Europska liga: Rijeka ima najlakši ždrijeb, Hajduk izvukao najdeblji kraj

Hrvatski klubovi saznali su protivnike u trećem pretkolu.

foto: Fcnaija.com

U sjedištu krovne europske nogometne federacije Uefe u švicarskom Nyonu izvučeni su parovi trećeg pretkola Europske lige. Ždrijeb je ponudio zanimljive dvoboje, a bio je zatvorenog tipa, što je značilo da se nisu mogle sastati i momčadi iz iste države.

Čak tri hrvatska kluba bila su u ždrijebu, a prvi od njih izvučen je splitski Hajduk. Ukoliko Bili izbace bugarsku Slaviju iz Sofije, u trećem pretkolu igrat će protiv pobjednika susreta između slovenskog Rudara iz Velenja i rumunjskog velikana Steaue iz Bukurešta.

Najviše sreće imala je Rijeka. Viceprvak Hrvatske, naime, igrat će protiv pobjednika dvoboja između St. Gallena iz Švicarske i norveškog Sarpsborga, a uzvratnu utakmicu igrat će na domaćem terenu.

Ukoliko pak Osječani izbace teškog protivnika, Glasgow Rangers, u trećem pretkolu igrat će protiv boljeg iz susreta gruzijske Chikhure iz Sachkherea i susjednog Maribora.

Europska liga, treće pretkolo:

Tobol Kostanay (KAZ) / Pyunik (ARM) – Maccabi Tel-Aviv (IZR) / Radnički Niš (SRB)

Zorya Luhansk (UKR) – Braga (POR)

Hibernian (ŠKO) / Asteras Tripolis (GRČ) – Molde (NOR) / Laci (ALB)

Djurgardens (ŠVE) / Mariupol (UKR) – Ventspils (LAT) / Bordeaux (FRA)

Dac Dunajska Streda (SVK) / Dinamo Minsk (BLR) – Zenit St. Petersburg (RUS)

Hapoel Haifa (IZR) / Fh Hafnarfjordur (ISL) – Atalanta (ITA) / Sarajevo (BiH)

Hajduk Split (HRV) / Slavia Sofia (BUG) – Rudar Velenje (SLO) / FCSB (RUM)

CSKA-Sofia (BUG) / VfB Admira Wacker Modling (AUT) – Stjarnan (ISL) / Kopenhagen (DAN)

Foto: Uefa.com

Ajax (NIZ) / Sturm Graz (AUT) – Dundalk (IRS) / AEK Larnaca (CIP)

Genk (BEL) / Fola Esch (LUX) – Shakhtyor Soligorsk (BLR) / Lech Poznan (POLJ)

Sevilla (ŠPA) / Ujpest (MAĐ) – Žalgiris (LIT) / Vaduz (LIH)

Olympiacos (GRČ) – Luzern (ŠVI)

St. Gallen (ŠVI) / Sarpsborg (NOR) – Rijeka (HRV)

Viitorul Constanta (RUM) / Vitesse (NIZ) – PAOK (GRČ) / Basel (ŠVI)

Sigma Olomouc (ČEŠ) – Kairat Almaty (KAZ) / AZ Alkmaar (NIZ)

Osijek (HRV) / Glasgow Rangers (ŠKO) – Chikhura Sachkhere (GRU) / Maribor (SLO)

Foto: Uefa.com

Istanbul Basaksehir (TUR) – Aberdeen (ŠKO) / Burnley (ENG)

Nordsjaelland (DAN) / AIK Stockholm (ŠVE) – Partizan (SRB) / Trakai (LIT)

Balzan (MAL) / Slovan Bratislava (SVK) – Rapid Beč (AUT)

Gornik Zabrze (POLJ) / Trenčin (SVK) – Feyenoord (NIZ)

Jagiellonia Bialystok (POLJ) / Rio Ave (POR) – Gent (BEL)

Spartak Subotica (SRB) / Sparta Prag (ČEŠ) – Brondby (DAN)

Ufa (RUS) / Domžale (SLO) – Budapest Honved (MAĐ) / Progres Niederkorn (LUX)

B36 Torshavn (F.O.) / Bešiktaš (TUR) – Lask Linz (AUT) / Lillestrom (NOR)

Željezničar (BiH) / Apollon Limassol (CIP) – Dinamo Brest (BLR) / Atromitos (GRČ)

Leipzig (NJE) / Hacken (ŠVE) – Craiova (RUM)

Europska liga, treće pretkolo, poraženi klubovi iz Lige prvaka igraju međusobno:

Ludogorets Razgrad (BUG) / Videoton (MAĐ) – Zrinjski Mostar (BiH) / Valletta (MAL)

Legia Warszawa (POLJ) / Spartak Trnava (SVK) – F91 Dudelange (LUX) / Drita (KOS)

Sutjeska (C.G.) / Alashkert (ARM) – Cluj (RUM) / Malmo (ŠVE)

Olimpija Ljubljana (SLO) / Crusaders (S.I.) – BATE Borisov (BLR) / HJK Helsinki (FIN)

Shkendija (MAK) / Sheriff (MOL) – Santa Coloma (AND) / Valur Reykjavik (ISL)

Cork City (IRS) – Celtic (ŠKO) / Rosenborg (NOR)

Spartaks Jurmala (LAT) / La Fiorita (S.M.) – Crvena Zvezda (SRB) / Suduva (LIT)

The New Saints (WAL) / Lincoln Red Imps (GIB) – Astana (KAZ) / Midtjylland (DAN)

Dinamo (HRV) / Hapoel Beer-Sheva (IZR) – APOEL (CIP) / Flora Tallinn (EST)

Torpedo Kutaisi (GRU) / Vikingur (F.O.) – Kukesi (ALB) / Qarabag (AZE)

Prvi susreti na rasporedu su 09. kolovoza, dok su uzvrati tjedan dana kasnije.

Pratite nas i na Facebooku!
Logiraj se na Facebook.