[FOTO] EP U20 Rukomet: Poraz u posljednjim sekundama

Poraz za kraj natjecanja.

Posljednju utakmicu europskog rukometnog prvenstva uzrasta do 20 godina, Hrvatska je juniorska muška reprezentacija odigrala u susretu za peto mjesto. Poraženi su od strane vršnjaka iz Španjolske rezultatom 26:27 i osvojili konačno šesto mjesto.

Početak susreta bio je izjednačen, nakon čega Španjolci stižu do prednosti od dva pogotka. Hrvatski juniori vraćaju se u susret i okreću rezultat u svoju korist, poveli su kod rezultata 9:8. Protivnici ponovo stižu do prednosti od tri gola, no poluvrijeme se završava s minimalnim zaostatkom od jednog pogotka, na semaforu je bilo 12:13.

U nastavku i dalje vrlo izjednačena utakmica, igralo se pogodak za pogotkom. U drugom djelu poluvremena Hrvatska dolazi do vodstva, međutim, obje reprezentacije stale su u napadačkom djelu i bilo je izjednačeno do samog kraja susreta. Španjolci su nevjerojatnim pogotkom s devet metara slavili konačno peto mjesto. Napad Hrvatske predvodio je Josip Šarac, s osam postignutih golova.