[FOTO] Gorica osvojila Rujevicu

Rijeka je osvojila skroman bod u proljetne dvije utakmice.

Nogometaši Gorice savladali su u 19. kolu MaxTv Prve hrvatske nogometne lige Rijeku na Rujevici rezultatom 3:1 i primaknuli se na samo četiri boda zaostatka.

HNK Rijeka – HNK Gorica 1:3 (1:1)

strijelci: 1:0 Acosty (6), 1:1 Zwolinski (30), 1:2 Dvorneković (57), 1:3 Lovrić (86)

Rijeka: Sluga – Capan (od 71.Halilović), Escoval, Župarić, Mamić – Lončar, Pavičić – Kvržić, Čanađija (od 79.Bušnja), Acosty – Puljić (od 68.Vuk).

Gorica: Kahlina – Mchdelishvili, Čagalj, Jovičić, Čabraja – Suk, Marina – Lovrić, Dvorneković (od 78.Muhammed), Miya (od 70.Maloča) – Zwolinski (od 86.Ndiaye).

Nakon razočaravajućeg remija u srijedu protiv Slaven Belupa u Koprivnici, momčad Igora Bišćana razočarala je navijače i na domaćoj proljetnoj premijeri.

Rijeka je odlično otvorila utakmicu, već u šestoj minuti Acosty je sjajno skočio na centaršut Mamića i uz pomoć loše reakcije vratara Kahline doveo Rijeku u vodstvo.

U 30. minuti Župarić je neoprezno startao na Čabraju i skrivio kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio prvi strijelac Gorice, Lukasz Zwolinski.

Gorica je potpuno preokrenula rezultat u 57. minuti kada Matija Dvorneković sjajno utrčava na centaršut s desne strane i šalje loptu u malu mrežicu iza Simona Sluge.

U 87. minuti, Musa je presjekao poprečno dodavanje i sjurio se po desnoj strani te vratio povratnu loptu za Zwolinskog. Poljaku lopta bježi, ali na nju natrčava Kristijan Lovrić i pogađa za konačnih 3:1.