[FOTO] Hrvatska uzvratila na gostovanju kod susjeda

U prijateljskoj utakmici košarkaši su upisali pobjedu.

Hrvatska košarkaška reprezentacija odigrala je i drugu pripremnu utakmicu s reprezentacijom Slovenije, ovog puta susret je odigran u Celju. Slovenci su u Varaždinu upisali minimalnu pobjedu, da bi Hrvatska uzvratila u Celju, rezultatom 75:83.

Domaćin je uspio voditi do pete minute, kada je rezultat na semaforu bio 8:5, a tada vodstvo preuzima Hrvatska, kojeg drži do kraja susreta. Na poluvrijeme Hrvatska odlazi s pet poena prednosti. U trećoj četvrtini imala je Hrvatska i jedanaest koševa prednosti, no Slovenci se ne predaju te u posljednjoj četvrtini, pet minuta prije kraja, izjednačavaju na 66:66.

Hrvatski košarkaši tada postižu pet uzastopnih poena, predvodili su Ante Žižić i Dario Šarić te stječu neuhvatljivu prednost, koju su do kraja susreta još povećali. Najkorisniji u redovima Hrvatske bio je Šarić s 18 poena, Žižić je ubacio 15, a Krunoslav Simon, koji je nedostajao u Varaždinu, ubacio je 12 poena.

Hrvatsku čekaju važni susreti u nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, 14. rujna u Osijeku igraju protiv vodeće reprezentacije skupine, Litve.

Slovenija – Hrvatska 75:83 (22:23, 14:18, 15:20, 24:22)