NAJNOVIJE VIJESTI

[Foto] Luka Modrić proglašen igračem utakmice u teškoj pobjedi Reala!

Kraljevski klub 16. prosinca u 18 sati igra finale protiv brazilskog Gremija.

Real Madrid teže od očekivanog plasirao se u finale Svjetskog klupskog prvenstva nakon što je u polufinalu preokretom svladao domaću Al-Jaziru s 2:1. Igračem utakmice proglašen je kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić.

Kraljevski klub 16. prosinca u 18 sati igra finale protiv brazilskog Gremija koji je u utorak svladao Pachucu s 1:0 nakon produžetaka.

Real je gubio sve do 53. minute kada je Cristiano Ronaldo pogodio za izjednačenje. Međutim, više od polovice posla napravio je Modrić koji je poslao fantastičnu loptu u prostor za strijelca Ronalda. Pobjedu je Realu donio Gareth Bale u 81. minuti.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka i proslave Reala zbog plasmana u finale, kapetan Vatrenih je potpuno zasluženo proglašen najboljim igračem utakmice. Osim odlične asistencije, Luka je ponovno vodio sve konce Realove igre i diktirao ritam.

Također, bivši igrač Dinama i Tottenhama mogao se upisati i u strijelce, ali ispriječila se greda. Imao je još jednu odličnu podvaljenu loptu, ali Karim Benzema nije bio precizan poput Ronalda te je umjesto gola pogodio vratnicu.

“Nikakve dvojbe nije bilo da je Modrić daleko najbolji igrač na travnjaku. Bio je puno ofenzivniji nego na utakmicama Primere, prijetio je suparničkom vrataru i sjajno vodio Realovu igru”, piše Tribuna, dok Marca piše da je Luka vodio Real do preokreta.

“Uistinu smo se namučili. Znali smo da će biti teško, no najveći je problem bio što nismo realizirali svoje šanse. Stvorili smo ih mnogo, ali nedostajala je završnica. Važno je što se uz Ronalda u strijelce upisao i Bale nakon duge stanke”, rekao je Modrić nakon pobjede.