[FOTO] VAR opet pomogao Realu: Modrić i Kalinić podijelili bodove u madridskom derbiju!

Nije bilo pobjednika.

Veliki madridski derbi između Reala i Atletica završio je podjelom bodova, 0:0. Rojiblancosi su tako i šestu uzastopnu utakmicu neporaženi na Santiago Bernabeu, a Barcelona je ostala vodeća momčad španjolske Primere.

Rojiblancosi su odlično otvorili susret i u prvih pet minuta upisali dva udarca. Prvo je Courtois krajnjim naporom obranio pokušaj Saula, da bi Griezmannove škarice iz pete minute otišle pored gola. Nastavili su gosti s pritiskom pa je Courtois glavom morao obraniti Griezmannov lob udarac iz 18. minute, da bi prvu priliku Kraljevski klub imao preko Garetha Balea, koji je nakon Kroosovog slobodnog udarca u 21. minuti pucao pored gola.

Saul je u 24. minuti pucao zamalo pored gola, a sedam minuta kasnije Casemiro je igrao rukom u kaznenom prostoru, no sudac se nije htio niti konzultirati s videotehnologijom te je napravio ogromnu pogrešku. Osam minuta prije odmora Courtois je obranio i Costin pokušaj s desetak metara, a posljednji pokušaj imao je Bale, koji je u 41. minuti pucao ravno u Oblaka i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je udarcem preko gola otvorio Casemiro, a isti igrač u 60. minuti iz slobodnog udarca također je pucao preko gola. Luka Modrić konačno se pojavio na utakmici i u 64. minuti pucao pored gola, a dvije minute kasnije Asensio se našao sam pred Oblakom, no Slovenac je izbio loptu u korner.

13 minuta prije kraja Carvajal je pucao ravno u Oblaka, a Julen Lopetegui izvadio je Modrića iz igre u 82. minuti. Minutu kasnije Oblak je obranio i slabašni Kroosov pokušaj, a u 85. minuti ušao je i Nikola Kalinić. Ipak, nije uspio donijeti svojoj momčadi pobjedu i ostalo je 0:0.

Real Madrid (4-3-3)

Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Nacho – Modrić (Vazquez 82′), Casemiro, Kroos – Bale (Ceballos 46′), Benzema (Vinicius 88′), Asensio

Atletico Madrid (4-4-2)

Oblak – Juanfran, Gimenez, Godin, Luis – Lemar (Correa 60′), Saul, Rodrigo (Kalinić 85′), Koke – Griezmann, Costa (Partey 69′)

Vrijedi spomenuti kako je u ranije odigranom susretu Sevilla s 3:1 pobijedila Eibar i skočila na treće mjesto.