[FOTO / VIDEO] Europska liga: Petkov branio nemoguće, gol Saida donio Hajduku pobjedu

Splićani pobjedom odlaze u Bugarsku.

Na Poljudu pred 26 103 gledatelja Hajduk je odigrao prvu europsku utakmicu ove sezone. Bili su ugostili Slaviju iz Sofije i slavili s minimalnih 1:0.

U 11. minuti vidjeli smo prvu priliku na utakmici, no Adam Gyurcso pucao je zamalo preko gola. Pet minuta kasnije Fomitschow je odlično pucao, ispod same grede pa je Petkov krajnjim naporom izbio loptu u korner. Palaversa je u 26. minuti pucao ravno u Petkova, a najbolju priliku gostiju u prvom dijelu imao je Tsvetanov, čiji je udarac obranio Posavec. Do odmora još je Angelov pucao, ali je Posavec uz pomoć stative skrenuo loptu i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je u svom 150. nastupu u dresu Bilih otvorio Mijo Caktaš, no Petkov je izbio njegov pokušaj u korner. Petkov je obranio i udarac Fomitschowa iz 66. minute, a odličnom intervencijom zaustavio je još jedan pokušaj lijevog beka Bilih 15 minuta prije kraja.

Konačno, 11 minuta prije kraja 42-godišnji vratar je kapitulirao. Nakon kornera Nižić je glavom prebacio loptu do Said Ahmed Saida, koji dovodi Bile u prednost. Do kraja utakmice Aleksandrov je zaradio drugi žuti karton pa je Hajduk susret završio s igračem više, a imao je i jednu priliku preko Caktaša, no Petkov je čudesnom obranom spasio svoj gol.