[FOTO / VIDEO] ICC 2018: Bayern nakon preokreta srušio PSG, eurogol Sanchesa u Buffonovom debiju

Bavarci su upisali prvu pobjedu.

Nakon što je sinoć Borussia Dortmund s minimalnih 1:0 pobijedila Manchester City, još jedan njemački klub odigrao je svoju prvu utakmicu na International Champions Cupu. Riječ je o minhenskom Bayernu, koji je svladao, možemo slobodno reći B momčad Paris Saint-Germaina, rezultatom 3:1, u debiju Nike Kovača.

Već u četvrtoj minuti na Worthersee Stadion u austrijskom Klagenfurtu nakon kornera Rabiot je glavom pucao u Ulreicha, a devet minuta kasnije Meier je natjerao Buffona na odličnu intervenciju u svom debiju. U 31. minuti nakon kontranapada Parižani su poveli. Weah je primio loptu gotovo na centru, pretrčao dvojicu stopera Bavaraca i kroz noge Ulreicha zabio za vodstvo. Četiri minute prije odmora Nkunku je pucao preko gola i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom francuskog prvaka.

Već u 47. sekundi nastavka Wagner je glavom nakon kornera pogodio gredu, a Alaba je u 50. minuti pucao pored gola nakon još jednog kornera. Samo dvije minute kasnije Nkunku je mogao riješiti pitanje pobjednika kad se našao sam pred Ulreichom, no pucao je pored gola, baš kao i Rafinha na drugoj strani.

Konačno, Bavarci su izjednačili u 60. minuti. Korner je izveo Arjen Robben, a Javi Martinez glavom zabio za izjednačenje.

Tada je Buffon izašao iz igre, a Bayern je preokrenuo. Igrala se 68. minuta kada je Renato Sanches fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca preokrenuo za 2:1.

U 78. minuti Zirkzee postavlja konačan rezultat. Serge Gnabry odličnom loptom ga je pronašao, a Zirkzee zabio za konačnih 3:1.