[FOTO / VIDEO] Juniorska LP: Marques s dva gola srušio Chelsea i osvojio naslov za Barcelonu!

Potpuno zaslužena pobjeda Katalonaca.

Na Colovray Stadium u švicarskom Nyonu upravo je završilo veliko finale juniorske Lige prvaka, u kojemu su se sastale dvije najbolje momčadi ovog natjecanja, Chelsea i Barcelona, koji su osvojili čak tri od četiri trofeja u četiri godine ovog natjecanja. Katalonci su na krilima Marquesa pobijedili 3:0 i osvojili svoj drugi trofej.

Dakako, ulog današnje utakmice bio je ogroman te je shodno tome prvih desetak minuta prošlo u početnom ispitivanju snaga. Prvi udarac vidjeli smo u 17. minuti, no Juan Miranda pucao je visoko preko gola. Četiri minute kasnije Ruiz se odlučio na udarac iz velike udaljenosti, no bila je to lagana zadaća za Cumminga, da bi Perez u 26. minuti nakon soloprodora pucao pored gola. Plavci su dosta nervozno ušli u susret, a u 29. minuti Šveđanin Andreas Ekberg pokazao je i prvi žuti karton i to za Sterlinga.

Konačno, u 33. minuti Katalonci su opravdali ulogu favorita i okrunili svoju dominaciju na terenu. Puig je fenomenalnom loptom pronašao Ruiza nakon dvostrukog proigravanja, Ruiz je centrirao, a kapetan Chelseaja Grant zakasnio na Marquesa pa je Venezuelanac glavom zabio za 1:0. Perez je nakon kombinacije iz kornera u 38. minuti pucao ravno u Cumminga i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Iz prve prave prilike u nastavku Blaugrana je povisila na 2:0. Nakon jedne obrambene pogreške 17-godišnji Alejandro Marques oduzeo je loptu Guehiju, izašao sam pred golmana i povisio na 2:0. Prvu priliku londonske momčadi uopće na utakmici imao je McCormick, no u 57. minuti škaricama je pucao pored gola. Okuražila se momčad Chelseaja tada pa je iz slobodnog udarca u 61. minuti Hudson-Odoi pogodio stativu, a McCormick je tri minute kasnije pucao pored gola.

St. Clair je 13 minuta prije kraja pogodio vanjski dio mreže, a u 83. minuti Brown je propustio posljednju priliku za Chelsea, nakon što je pogodio gredu. U posljednjim trenutcima utakmice Abel Ruiz je nakon polukontre postavio konačnih 3:0.

Chelsea je u dosadašnjem dijelu natjecanja postigao 28 pogodaka, no danas ništa nije mogao protiv odličnog Pene. Vrijedi spomenuti kako su i brojne zvijezde, poput Philippa Lahma, Michaela Essiena i Aleksandera Čeferina na tribinama pratili veliko finale.