[FOTO / VIDEO] Liga nacija: Remi Njemačke i Francuske, Wales deklasirao Irsku, Slovenija poražena

Započelo je novo Uefino natjecanje.

Započela je Liga nacija, novo Uefino natjecanje koje zamjenjuje standardne prijateljske utakmice, a danas je odigrano devet utakmica.

Najveći derbi definitivno je bio onaj na Allianz Areni, gdje je Njemačka ugostila Francusku. Bio je to sudar dva posljednja svjetska prvaka, a završio je podjelom bodova, 0:0. Fotogaleriju pogledajte u nastavku:

U Ligi B vidjeli smo dva susreta, a Wales je upisao najveću pobjedu, deklasiravši Republiku Irsku 4:1. Poveli su Velšani nakon odličnog proigravanja Allena i gola Lawrencea već u šestoj minuti, da bi Gareth Bale u 18. minuti iskoristio sjajno proigravanje Daviesa i povisio na 2:0. Aaron Ramsey u 37. minuti nakon dodavanja Ampadua povisio je na 3:0, Roberts je u 55. minuti zabio za 4:0, da bi Williams 11 minuta kasnije počasnim golom nakon pogreške domaćeg stopera lobom postavio konačnih 4:1.

U drugom susretu Lige B Ukrajina je nakon preokreta s 2:1 pobijedila Češku. Već u četvrtoj minuti Schick je doveo Čehe u vodstvo nakon sjajnog soloprodora, no u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Marlos je probio desnu stranu i centrirao, a Yevhen Konoplyanka zabio za izjednačenje, da bi Zinchenko u posljednjim sekundama utakmice donio preokret i pobjedu Ukrajini.

Od ostalih liga vrijedi izdvojiti pobjede Bugarske nad Slovenijom i Norveške nad Ciprom, a kako je to bilo u Sloveniji pogledajte na slijedećim fotografijama.

Liga nacija:

Liga A, Skupina 1

Njemačka 0:0 Francuska

Liga B, Skupina 1

Češka 1:2 Ukrajina (Schick 4. / 45+1. Konoplyanka, 90+3. Zinchenko)

Liga B, Skupina 4

Wales 4:1 Republika Irska (Lawrence 6., Bale 18., Ramsey 37., Roberts 55. / 66. Williams)