[FOTO / VIDEO] Primera: Barcelona deklasirala Deportivo i još više odmaknula svojim pratiteljima

Gosti s Riazora nisu imali šanse.

U posljednjoj današnjoj utakmici 16. kola španjolske Primere Barcelona je na Camp Nou pred 53 607 gledatelja ugostila Deportivo. Ernesto Valverde na raspolaganju nije imao Dembelea, Deulofeua, Rafinhu, Turana i Umtitija, a na klupi je zbog čuvanja za okršaj s Realom ostavio Busquetsa i Mascherana. I gosti su igrali bez nekoliko igrača, nisu zaigrali Bicho, Cartabia, Pantilimon, Arribas i Valentin. Blaugrana je upisala očekivanu 4:0 pobjedu prije El Clasica u subotu, a Lionel Messi pokazao je svoju četvrtu osvojenu Zlatnu Kopačku.

Već u šestoj minuti Katalonci su poveli. Messi je pronašao Alcacera, koji se nalazio u zaleđu i asistencijom pronašao Suareza. Urugvajac je zabio za 1:0, ali gol mu je opravdano poništen. Celso Borges u 11. minuti je uputio prvi gostujući udarac, no Ter Stegen je s lakoćom upisao prvu obranu. Tri minute kasnije Alba je prizemnim centaršutem pronašao Messija, kojemu Ruben ipak brani udarac. Veliki udarac za Blaugranu bila je ozljeda Alcacera, kojega je u 23. minuti zamijenio Aleix Vidal.

U 27. minuti ponovno je Ruben krajnjim naporom obranio udarac Messija, a u nastavku akcije Vidal se našao sam pred Rubenom, no i njegov poluvolej obranio je golman gostiju. Konačno, u 29. minuti Ruben je bio svladan. Iniesta je briljantnom loptom pronašao Messija, koji fenomenalno prsima prima loptu i unatoč činjenici što je bio sam ispred Rubena, odlučuje uposliti Suareza, a Urugvajac dovodi Barcelonu u vodstvo.

Osam minuta kasnije Messi je pretrčao polovicu terena, napravio dvostruko proigravanje sa Suarezom i pogodio 22. okvir gola Barcelone ove sezone. U 41. minuti Messi je pogodio novu stativu, no Paulinho je došao na odbijenu loptu i povisio na 2:0. Luis Suarez u sudačkoj nadoknadi povisio je na 3:0, no Antonio Mateu Lahoz krivo je procijenio da lopta nije prošla gol liniju i ostalo je 2:0.

Međutim, na samom otvaranju drugog dijela Sergi Roberto prizemno je centrirao, a Luisito povisio na 3:0. U 56. minuti Gil je pogodio vanjski dio mreže, a u 67. minuti Messijev udarac iz slobodnog udarca završio je na stativi, 24. stativi Barcelone ove sezone.

Suarez je u 70. minuti iznudio kazneni udarac, no Ruben je obranio Messijev pokušaj, a pet minuta kasnije Jordi Alba pogodio je i 25. okvir gola, no Paulinho se ponovno našao na odbijenoj lopti i postavio konačnih 4:0. Do kraja susreta Messi je još jednom pucao pored gola, a Suarez je pogodio i 26. okvir gola Barcelone ove sezone. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret, a Barcelona sada Atleticu bježi šest bodova, Valenciji osam, a Real Madridu ogromnih 11.