[FOTO / VIDEO] Primera: Barcelona oštećena drugo kolo zaredom, Celta uzela bod

Celta je osvojila bod na Camp Nou.

Barcelona je u popodnevnom susretu 14. kola španjolske Primere na Camp Nou ugostila Celtu Vigo. Ernesto Valverde ponovno je imao problema sa slaganjem momčadi, s obzirom da nisu igrali Dembele, Mascherano, Rafinha i Turan. Utakmica je završila 2:2, a u fokusu će ponovno biti suci, koji su poništili čisti gol Barcelone.

U početnih dvadesetak minuta gledali smo poduže ispitivanje snaga. Katalonci su stvarali pritisak, ali bez većih prilika, dok su gosti vrebali svoje prilike iz polukontri i kontri, no u dva navrata njihovi igrači bili su brzopletni, što je pogodovalo Barceloni. Ipak, iz kontre u 20. minuti Iago Aspas izbjegao je zaleđe i uposlio Maxija, kojemu je Ter Stegen odlično obranio udarac, no odbijena lopta došla je do Aspasa, koji svojim osmim prvenstvenim pogotkom donosi prednost gostima.

Tada se tek Blaugrana probudila. Iniesta je uposlio Suareza, koji proigrava Paulinha, a Brazilac iz prve dodaje do Lionela Messija, koji kroz noge gostujućem vrataru svega dvije minute kasnije zabija i izjednačuje na 1:1. U 25. minuti Luisito je zabio gol, koji je neopravdano zbog zaleđa poništen te su suci ponovno oštetili Katalonce. Pet minuta kasnije Rakitić je na Iniestinu asistenciju pucao visoko preko gola, a u 31. minuti Suarezov udarac bio je blokiran, da bi Messi u nastavku akcije pogodio stativu.

U 36. minuti Rakitić je fantastično centrirao, no Blanco je ponovno obranio udarac Paulinha glavom, a tri minute kasnije i Messi je zabio, no njegov gol je opravdano poništen zbog zaleđa te se na odmor otišlo s neodlučenih 1:1.

63 208 gledatelja u nastavku je na prvu priliku čekalo do 48. minute kada je Paulinho zaobišao golmana, no pogodio vanjski dio mreže. U 62. minuti Blaugrana dolazi do preokreta. Messi je fenomenalnom loptom pronašao Albu, koji je prizemno centrirao, a Suarez zabio za preokret.

Samo minutu kasnije Blanco je nevjerojatnom intervencijom obranio Messijev udarac glavom, no u 70. minuti nakon kontre Aspas je pronašao Maxi Gomeza, koji je izjednačio. Pri tom napadu ozlijedio se Samuel Umtiti pa ga je zamijenio Vermaelen.

0

U 75. minuti Messi je izveo kratki slobodni udarac, a Pique je pogodio stativu. Valverde je tada konačno odlučio zamijeniti prilično lošeg Rakitića, umjesto kojeg je ušao Alcacer. Četiri minute prije kraja Sisto se našao sam pred Ter Stegenom, no Nijemac je obranio njegov pokušaj, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade Alcacer glavom pucao preko gola.