[FOTO / VIDEO] Primera: Dvije katastrofalne sudačke pogreške donijele bod Las Palmasu protiv Barcelone

Sudac će definitivno biti u glavnom fokusu nakon utakmice.

U 26. kolu španjolske Primere Barcelona je gostovala na Kanarskim Otocima kod Las Palmasa. Ernesto Valverde nije mogao računati na Albu, Arnaiza i Semeda, a u konačnici susret je završio bez pobjednika, 1:1, nakon katastrofalnih sudačkih pogrešaka.

U osmoj minuti Suarez je izašao sam pred Chichizolu, no golman mu je odličnom intervencijom izbio loptu u korner, nakon kojeg je Vermaelen pucao visoko preko gola. Golman Kanarinaca i tri minute kasnije obranio je Messijev slobodni udarac, no ništa nije mogao u 21. minuti kada Messi odličnim udarcem iz slobodnjaka s 18 metara zabija za 1:0.

Povremeni hrvatski reprezentativac Alen Halilović u 24. minuti je pucao zamalo pored gola, baš kao i Calleri glavom šest minuta kasnije. Etebo je pet minuta prije kraja također pucao pored gola i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Katalonaca.

Zanimljiva situacija dogodila se prije isteka 45. minute. Naime, Suarez je lobom pokušao prevariti istrčalog Chichizolu, koji je na 20 metara od gola rukom zaustavio opasnost, za što nije dobio ni žuti karton, a morao je biti isključen. U četvrtoj minuti nastavka Jonathan Calleri iznudio je kazneni udarac od Sergi Roberta nakon što mu ga je Antonio Mateu Lahoz praktički poklonio te ga sam realizirao za izjednačenje. Ni gledatelji na stadionu, ni komentatori nisu mogli vjerovati da je bila riječ o kaznenom udarcu, a niti su se domaći igrači bunili da bi im se dosudio kazneni udarac.

Valverde je tada u igru uveo Coutinha i Rakitića, a Suarez je u 62. minuti poluvolejom pucao preko gola. Pokušavali su igrači Blaugrane do kraja susreta, no nisu uspijevali postići pogodak. Ousmane Dembele u 94. minuti imao je priliku, no Chichizola mu je obranio udarac. Tako su Kanarinci došli do boda iz jednog jedinog udarca u okvir nakon katastrofalne pogreške glavnog suca. Alen Halilović odigrao je cijeli susret.

Las Palmas (4-2-3-1)

Chichizola – Aguirregaray, Navarro, Galvez, Castellano (Michel 76′) – Etebo, Gomez (Aquilani 70′) – Halilović, Tana, Samperio (Garcia 86′) – Calleri (49. – 11m)

Barcelona (4-4-2)

Ter Stegen – Roberto, Umtiti, Vermaelen, Digne – Vidal (Coutinho 57′), Busquets, Paulinho (Rakitić 63′), Iniesta (Dembele 75′) – Suarez, Messi (21.)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Real Betis remizirao s Real Sociedadom 0:0.