[FOTO / VIDEO] US Open: Đoković pobijedio Del Potra i osvojio 14. Grand Slam trofej karijere!

Nole se izjednačio sa Samprasom na trećem mjestu svih vremena.

Na Arthur Ashe Stadium pod zatvorenim krovom u kišovitom New Yorku Juan Martin del Potro i Novak Đoković odigrali su veliko finale posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena. Novak je nakon tri sata i 19 minuta igre osvojio svoj treći US Open pobijedivši 6:3, 7:6 i 6:3.

Šesti nositelji i šesti tenisač svijeta u prvi set ušao je usporeno, no uspio je sačuvati svoj servis, dok je DelPo rutinski osvajao poene na svoj servis. Međutim, Nole je pri rezultatu 4:3 iskoristio svoju jedinu break šansu u prvom setu te, iako je gubio 40-0, uspio je preokrenuti i oduzetim servisom doći do 5:3, što je i potvrdio osvajanjem seta nakon 43 minute.

Već tradicionalno, na početku drugog seta u publici se pojavila i Jelena Ristić Đoković, a Nole je u prvom gemu došao do dvije break šanse, koje nije iskoristio, no zato je kod rezultata 1:1 došao do breaka i poveo 2:1. Tada se dogodio nevjerojatan trenutak kada je jedan navijač vikao za vrijeme gema, što je u potpunosti izbacilo Noleta iz takta te je Argentinac došao do dvije break lopte i iskoristio drugu za 3:3.

Pravu dramu gledali smo pri rezultatu 4:3 za trećeg igrača svijeta, kada je jedan jedini gem trajao čak 21 minutu! Argentinac je propustio tri break prilike, a čak osam puta bilo je 40:40, no Đoković se othrvao naletu Juana i izborio tie-break. Iako je u njemu gubio 3-1 uz servis protivnika, Srbijanac je i to uspio preokrenuti i nakon dodatnih 96 minuta igre povesti 2-0 u setovima.

U trećem setu Nole je napravio break, no re-breakom Del Potro je uzvratio i vratio se u set izjednačivši na 3:3. No, kada je napravio novi break za 5:3, Del Potru spasa nije bilo i Nole je došao do velike pobjede.

To mu je bio 14. osvojeni Grand Slam turnir u karijeri, čime se izjednačio s legendarnim Pete Samprasom na trećem mjestu vječne ljestvice svih vremena.