[FOTO / VIDEO] US Open: Nadal gubio pa predao Del Potru, Đoković bez imalo muke razbio Nishikorija!

Poznati su finalisti u SAD-u.

Finalisti posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone su Argentinac Juan Martin del Potro i Srbijanac Novak Đoković.

Treći tenisač svijeta i treći nositelj imao je ogromnih 2-0 u setovima, 7:6 i 6:2, kada mu je trenutno najbolji tenisač svijeta Rafael Nadal predao meč nakon sat i 59 minuta igre. Bio je to odličan prvi set u kojemu je DelPo dva puta dolazio do prednosti oduzetog servisa, no dva puta Rafa je radio re-breakove i izborio trinaestu igru. Ipak, u njoj je s uvjerljivih 7-3 Argentinac poveo, a zatim s dva nova breaka u drugom setu došao do velike prednosti te je tada Španjolac odlučio predati meč zbog ozljede desnog koljena.

U drugom polufinalu sastali su se Srbijanac Novak Đoković i Japanac Kei Nishikori, koji je prethodno izbacio našeg Marina Čilića. Nole je bio uvjerljiv i upisao sigurnu pobjedu od 6:3, 6:4 i 6:2 za dva sata i 24 minute igre.

Šesti nositelj ubrzo je poveo 3:0 u prvom setu te ga mirno priveo kraju, a pri rezultatu 2:2 u drugom setu ponovno je napravio break te ga kasnije sačuvao i poveo 2-0 u setovima. Praktički na samom početku trećeg seta 21. nositelj ponovno gubi svoj servis, što je Đoković znao iskoristiti i novim breakom mirno priveo meč kraju, a meč loptu je pogodio kako to samo on može.

Bit će to 23. Grand Slam finale za Noleta, a čak osmo na US Openu.