Francuska i Belgija u finalu Davis Cupa

Francuska je osvajač Davis Cupa posljednji put bila 2001. godine, dok Belgija još uvijek čeka na svoju prvu titulu.

Tamo gdje su hrvatski tenisači bili prošle godine, ove su godine Francuzi i Belgijci koji će od 24. do 26. studenog igrati finale Davis Cupa u zemlji Tricolora.

Francuzi su pred 18,000 glasnih navijača na stadionu Pierre Mauroy u Lilleu svladali Srbiju rezultatom 3:1. Pobjednički bod domaćim je tenisačima donio Jo-Wilfried Tsonga pobjedom u četiri seta (2:6, 6:2, 7:6 (7), 6:2) protiv Dušana Lajovića.

U puno dramatičnijem susretu između Belgije i Australije u Bruxellesu domaćini su prošli dalje nakon što su drugog dana zaostajali rezultatom 2:1.

Prvo je najbolji belgijski tenisač David Goffin svladao Nicka Kyrgiosa rezultatom 6:7 (4)., 6:4, 6:4, 6:4, da bi pobjedu Belgiji donio Steve Darcis laganim trijumfom protiv Jordana Thompsona u tri seta (6:4, 7:5, 6:2).

Francuska je treća najtrofejnija nacija u Davisovu Cupu s devet naslova (posljednji je bio 2001. godine), a prošle je ih je godine u polufinalu zaustavila Hrvatska pobjedom u Zadru. Belgijci su dva puta do sad igrali finale i oba puta su izgubili, posljednji put 2015. godine protiv Velike Britanije.