Francuska dominacija u Val d’Isereu, Zubčić odličan trinaesti

Filip Zubčić foto: Goran Razić

Francuski skijaš Mathieu Faivre je pobjednik drugog veleslaloma sezone koji se danas vozio u francuskom Val d’Isereu. Faivreu je ovo prva pobjeda u karijeri u utrkama Svjetskog kupa.

Dominaciju francuskih skijaša pokazuje poredak prve petorice među kojima su čak četiri Francuza. Iako je nakon prve vožnje bio na prvom mjestu, Austrijanac Marcel Hirscher nije uspio doći do pobjede. U cilj je ušao sa 49 stotinki slabijim vremenom od Faivreovog, ali je s novih 80 bodova preuzeo vodstvo u ukupnom poretku skijaša. Pobjedničko postolje je izborio i Alexis Pinturault (+1,11) koji je pobijedio u prvom veleslalomu sezone te se sa 180 bodova zajedno s Hirscherom nalazi na vrhu poretka veleslalomaša. Naš predstavnik Filip Zubčić je zauzeo odlično 13. mjesto. Nakon prve vožnje bio je 21. te je šestim vremenom druge vožnje napredovao za 8 mjesta. Filip je nakon malih poteškoća u gornjem dijelu staze na zadnjem prolaznom vremenu kasnio 62 stotinke za Kanađaninom Readom, ali je izvrsno odvozio donji dio te je u cilj ušao sa samo 19 stotinki slabijim vremenom. Filip je nakon ovog rezultata 21. veleslalomaš svijeta, a u Val d’Isereu se sljedećeg vikenda voze veleslalom i slalom.