Francuska preko Islanda u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Zaslužena pobjeda domaćina protiv Islanda.

Rukometaši Francuske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Karabatić i društvo večeras su pobijedili Island 31:25 i prošli u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Island je dobro ušao u utakmicu, vodili su na početku 4:1, ali to je bilo jedino veće vodstvo Islanđana i to je bilo sve od Islanda večeras. Francuska je ubrzo preuzela kontrolu nad utakmicom. Pa su tako na poluvrijeme  domaći igrači otišli s prednošću 14:13.

Francuzi su drugo poluvrijeme sjajno otvorili, ubrzo su se odvojili i na kraju su upisali zasluženu pobjedu i plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.
Najbolji kod Francuske bio je Michael Guigou sa šest golova, dok je Island predvodio  Gudmundson s četiri.

Francuska – Island 31:25

Francuska: Gerard, Omeyer, Remili 5, Nyokas, Narcisse 4, Karabatić 4, Mahe, N’Guessan, Accambray, Abalo 1, Sorhaindo 3, Guigou, 6, Fabregas 5, Dipanda 1. Porte 2, Mem.

Island: Gustavsson, Edvardsson, Kristjansson, Karason 7,  Hallgrimsson, Atlason 2, Sigurddsson, Gudmundsson 4, Gunnarsson, Arnarsson, Elisson 3, Gunnarsson 2, Jonsson 1, Helgason, Magnussson 1, Smarason 3.