EP Rukomet: Francuzi prolili krv, ali ipak stigli do pobjede nad Norveškom

U drugoj utakmici skupine B, snage su odmjerili aktualni svjetski prvaci te doprvaci. Reprizu finala iz AccorHotels Arene u Parizu gledali smo danas na hrvatskome tlu. U porečkoj dvorani Žatika pobjeda i opet su bodovi otišli su na stranu Tricolora. Nakon teške borbe i rezultatskog minuta tijekom gotovo cijele utakmice, Dinartova momčad trideset sekundi prije kraja zabila je pogodak vrijedan pobjede. Abalo je bio junak za slavlje 32-31.

Susret je počeo žustro, već u prvome napadu tekla je krv. Desni vanjski Norveške, Tonnesen  srušen je pri pokušaju prvoga napada na protivnički gol. Čvrstim obranama s jedne i druge strane, kao i golovima s kontre i polukontre nakon pet je minuta rezultat bio na strani Dinartove momčadi, 3-2. Tri minute kasnije Francuska dolazi do značajnije prednosti od tri pogodaka. Rezultat su držali do 15. minute kada Bjornsen zabija za 8-8.

U 20.minuti Norveška se prvi put odvaja i dolazi do prednosti od +2 pogocima Jondola i O’Sulivana za  11-13.  Nakon minute odmora skandinavskog izbornika istaknuli su se obranama vratari s obje strane te se rezultat nekoliko minuta nije mijenjao. Minutu i pol prije kraja prvog dijela Sagosen diže prednost Norvežana na tri razlike. U svlačionice se otišlo rezultatom 15-17 za Norvešku.

Prvi napad na početku drugoga poluvremena imala je Francuska gdje je Guigou siguran za 16-17. Norvežani se vraćaju na standardnu prednost pri 16-18. U nastavku igra se pogodak za pogodak, Francuzi nisu imali rješenje za sjajni napad protivnika. u 45. minuti Mahe donosi rezultatski priključak Francuskoj. Gelleurd ne dopušta te zabija za 27-24. U zadnjih 10 minuta Tricolore u život vraća Abalo za -1 te izbornik Dinart zove minutu odmora. Ona je imala učinka je Portu ulazi lopta u gol za izjednačenje. U zadnju minutu Francuska ulazi sa igračem manje te nakon trideset minuta vraća rezultat na svoju stranu, Abalo zabija za 31-30. Norvežani se vraćaju, ali Gigou trideset sekundi prije kraja postavlja konačni rezultat 32-31.

U redovima pobjedničke momčadi najbolji je bio Mahe sa 8 pogodaka, dok je s druge strane Tonnesen imao jedan manje.

Francuska-Norveška, Sportski centar Žatika, 9300 gledatelja.

Francuska: Gerard 7 obrana, Doumoulin 1 obrana, Mahe 8, Karabatić 4 , Gigou 4 , Abalo 4, Mem 3, Dipanda 2,Tournat 2, Porte 2, Caucheteux 1, Sorhaindo 1, Dumoulin, Remili

Norveška: Bergerud 6 obrana, Christensen, Tonnesen 7, Bjornsen 6, Myrhol 5, Jondal 4, Johannessen 3, Sagosen 2, Gellerud 2, O’Sullivan 1, Bergerud, Christensen

Isključenja: Francuska 4 min., Norveška 6. min

Sedmerci: Francuska 4/4 , Norveška 1/2