[VIDEO] Eurobasket: Francuzi se mučili protiv Poljske i izborili osminu finala

Francuska košarkaška reprezentacija osigurala je mjesto u osmini finala Eurobasketa nakon teško izborene pobjede protiv uporne Poljske rezultatom 78:75.

Utakmica je bila vrlo neizvjesna i pobjeda Francuza izborena je u završnici, kada je Les Blues stigao do prednosti i izborio pobjedu. Ovo je treća pobjeda za Francuze, što znači da će sigurno završiti ispred Poljaka i Islanđana, a u posljednjem kolu pokušat će izboriti se za prvo mjesto u izravnom srazu sa Slovencima.

Poljska je sada u teškoj situaciji jer ukoliko želi proći u nokaut fazu, morat će u posljednjem kolu svladati Grčku. Poljaci su se dobro držali i bili u igri, mogli su čak i do pobjede, ali u završnici susreta Francuska je ipak uspjela odvesti utakmicu na svoju stranu.

Francuska je dosta loše otvorila utakmicu, Poljska je već u prvoj četvrtini imala dvoznamenkastu prednost i održavala dosta dugo vodstvo. Pri kraju druge četvrtine, prije odlaska na odmor, Francuzi nisu uspjeli uhvatiti priključak, napad im i dalje nije funkcionirao te je Poljska imala ugodno vodstvo od 34:26 na poluvremenu.

No, u nastavku susreta stvari se potpuno mijenjaju na bolje za Francuze, kojima je svaka lopta počela ulaziti u koš pa u drugom poluvremenu Francuska postiže čak 52 poena te radi potpuni preokret i ostvaruje važnu pobjedu.

Najbolji strijelci u ekipi Francuske bili su Heurtel s 23 poena i šest asistencija te Boris Diaw s 13 poena. Kod Poljske Adam Waczynski ubacio je 15 poena.