Franko Škugor furiozno do poluzavršnice u Kini

Hrvatski tenisač zaigrat će u polufinalu turnira u Ningbou...

28-godišnji hrvatski tenisač Franko Škugor nastavlja sa sjajnim nastupima na Challengeru u kineskom Ningbou. Nakon što je u osmini finala eliminirao Talijana Flavija Cipollu u tri seta (3:6, 6:1 i 7:5), Škugor je uspješan bio i u četvrtzavršnici te izborio prigodu za eventualni plasman među najbolji dvojac.

Šibenčanin ovoga puta nije protivniku dopustio nikakvu šansu, za točno sat i pol igre slavio je rezultatom 7:6, 6:0 te istaknuo ozbiljnu kandidaturu za nastup u samoj završnici.

‘Napeto’ je bilo tek u prvom setu, koji je dogurao do tie-breaka, a sa setom na svome kontu 214. igrač svijeta prema ATP ljestvici imao je otvoren i poprilično lagan put ka konačnoj pobjedi protiv Nijemca Daniela Masura.

U polufinalu Challengera u Ningbou Škugora očekuje Estonac, 27-godišnji Jürgen Zopp.