Franko Škugor u finalu Challengera u Kini

Nakon gotovo pet godina Škugor je ponovno u finalu Challengera što mu je opet uspjelo na kineskom tlu.

Franko Škugor/foto: Facebook

Hrvatski tenisač Franko Škugor plasirao se u finale Challengera u kineskom An Ningu pobjedivši u polufinalu Tajpežanina Tsung-Hua Yanga. Škugor je bio bolji rezultatom 7:5, 3:6, 7:5 od 271. tenisača svijeta što mu je donijelo priliku za drugi naslov na Challenger turnirima.

Hrvatski predstavnik spasio je čak devet break lopti, dok je onu desetu Tajpežanin iskoristio u drugom setu za osvajanje istog. Škugoru su za pobjedu bile dovoljne dvije iskorištene break lopte na kraju prvog i trećeg seta u meču dugom dva sata i 40 minuta.

Drugi Hrvat na turniru u Kini, Toni Androić, poražen je od Australca Gavina van Peperzeela koji je sljedeći protivnik Franka Škugora. Inače, Škugor je 547. na ATP touru, a svoj prvi Challenger osvojio je prije pet godina u Pekingu pobjedivši Francuza Laurenta Recouderca u finalu.