Furioznih četvrt sata Bayerna za povijesnu nadoknadu i polufinale Lige prvaka

Bayern je nadoknadio zaostatak iz prvog susreta i s ogromnih 6:1 (7:4) ozborio poluzavršnicu elitnog klupskog nogometnog natjecanja...

Poraz u Portugalu (3:1) nije pretjerano smeo vedete minhenskog Bayerna, premda su mnogi ‘stručnjaci’ prije uzvrata na Allianz Areni isticali kako će Guardiolini izabranici s (pre)punom ambulantom samo uz velike muke nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice.

Guardiola i njegovo (zdravo) društvance – nedostajali su Robben, Ribery i Alaba – strpljivo su čekali svoju priliku da se revanširaju za neugodan poraz, a na koncu su je dočekali – na volej.

Portugalska je momčad, naime, teško stradala u Njemačkoj (6:1, ukupno 7:4), a Bayernu je po prvi put u povijesti pošlo za rukom nadoknaditi dva gola minusa u eliminacijskim susretima.

Bavarci su potpuno dominirali svih 90 minuta, imali čak 21 udarac prema vratima (od toga deset u okvir gola), a posjed lopte u njihovu je korist na koncu iznosio 66.7 naprama 33.3 posto.

Već je u 10. minuti Robert Lewandowski nagovijestio kako bi moglo biti oštro – greda se poslije njegova pokušaja tresla još sigurno nekoliko minuta, a prvi je put Portov čuvar mreže kapitulirao četiri minute kasnije, strijelac je bio Bernata.

Na 2:0 nekoliko je minuta kasnije povisio Boateng, a seriju pogodaka glavom zaokružio je Lewandowski (asistencija Müllera). Gostima nije bilo dovoljno što su bili u potpuno podređenom položaju, nimalo ih nije ni pomazila sreća pa je tako jedan Müllerov udarac nakon odbijanca završio iza leđa Fabiana. Postao je tim pogotkom najefikasniji njemački strijelac u elitnom klupskom nogometnom natjecanju, ostavivši iza sebe Marija Gomeza.

Furioznih četvrt sata Bayerna završio je Lewandowski u 40. minuti, a počasni je pogodak bio djelo Jacksona Martineza u 73. minuti. U posljednjim trenucima utakmice zabilježili smo i crveni karton, prije vremena je u svlačionicu zbog oštrog prekršaja na Alcantari morao Marcano.