Futsal Dinamo pobjedom u vrućem Brodu zadržao vodeću poziciju

Eduardo Dudu Farias je preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca sa 19 golova, a vratar Broda Darko Milanović upisao se protiv Futsal Dinama već šesti puta među strijelce.

Utakmicama u Slavonskom Brodu, Lučkom i Labinu zaključeno je 15. kolo Prve hrvatske malonogometne lige, a nevjerovatan je podatak da je čak pet gostujućih ekipa kući otišlo pjevajući i sa tri boda. Nakon jučerašnjih slavlja Osijek Kelmea i Split Tommyja, isto je pošlo za nogom Futsal Dinamu, Novom Vremenu i Crnici.

Brod 035 – Futsal Dinamo 2:4

Igrači Futsal Dinama došli su do teške pobjede na iznimno vrućem gostovanju i zadržali čelnu poziciju ispred favoriziranog Split Tommyja. Almedin Bundavica pogotkom za vodstvo domaćina u 10. minuti je zapalio ionako već sjajnu atmosferu koju je stvorilo 1300 ljudi u Sportskoj dvorani Slavonski Brod, no u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena primirio ih je Hrvoje Penava golom za izjednačenje. Dinamovci su u nastavku uspjeli relativno brzo riješiti utakmicu u svoju korist, najprije je Kristijan Grbeša u 24. minuti doveo Dinamo u vodstvo, dvije minute potom Davor Kanjuh ga udvostručuje, a velikih 4:1 svojim drugim zgoditkom postavlja Grbeša. Igrači Broda uspjeli su smanjiti rezultat u 37. minuti preko svog vratara Darka Milanovića, ali nisu uspjeli ponoviti čudesan preokret koji su nedavno napravili protiv Splićana.

Uspinjača – Crnica 1:5

Novi prvoligaš sigurno plovi svojom premijernom sezonom u odabranom društvu, a novom pobjedom kod Uspinjače učvrstili su se na petom mjestu koje vodi u playoff. Uspinjaču je novi poraz gurnuo u još težu situaciju, te će sada jako teško izbjeći poziciju koja ih vodi u dodatno razigravanje za ostanak u ligi. Golovima Nikole Pavića u 5. i Josipa Radića u 11. minuti Crnica je otišla sa 2:0 na predah. Uspinjaču je prema porazu pogurao vlastiti igrač Marko Tomić autogolom, a kasnije su ponovo Radić, zatim i vratar Robert Mišković potvrdili pobjedu. Počasni pogodak u samoj završnici djelo je Antuna Janeša.

Albona Potpićan 98 – Novo Vrijeme Makarska 3:7

Potpićan je već i sa drugom nogom zakoračio prema drugoj ligi, a iako su bili oslabljeni neigranjem kartoniranog Patrika Drndića zamalo su bili pretvrd orah favoriziranim Makaranima koji su pomalo podcjenjivački nastupili bez Igora Osredkara i Vedrana Kazazića, dok im je nedostajao i Marin Musinov zbog kartona. Eduardo Dudu Farias otvorio je utakmicu pogotkom za Makarane, ali žilavi domaćini preko Stefana Živadinovića i Igora Bellija okreću rezultat i sa 2:1 otišli su na odmor. Vlado Andrijašević uspio je izjednačiti u 23. minuti, a Dudu je u 29. potpuno preokrenuo rezultat. Novi hladan tuš za Novo Vrijeme, a nadu za Potpićan donosi ponovo Belli izjednačenjem osam minuta prije kraja, a tada počinje one man show Dudu Fariasa koji postiže četiri pogotka ( dva su bila iz deseterca ) do kraja utakmice i donosi teško izborenu pobjedu.