Futsal: Hrvatska bolja od Japana u Varaždinu

Hrvatska je u Varaždinu pobijedila Japan...

Hrvatska futsal reprezentacija nadjačala je selekciju Japana u prijateljskom susretu u Varaždinu, uoči odlaska na kvalifikacijski turnir za Svjetsko prvenstvo koji će ugostiti Osijek.

Izabranici Mate Stankovića Japancima su se suprotstavili bez nekoliko važnih igrača – nije bilo Marinovića, Sutona, Bajruševića i Đuraša, no pred više od tisuću ljudi u Varadžinu ipak su prezentirali lijepu igru te na koncu upisali minimalnu pobjedu (4:3).

Kockasti su odigrali sjajno prvo poluvrijeme te poveli s 3:0 zaslugama Matoševića, Grcića i Jelovčića. Japanci su u drugom dijelu krenuli po sve ili ništa, rezultiralo je to smanjenjem na 3:2 (Sakai, Watanabe), dok za Hrvatsku ponovno pogađa Grbeša. Konačan, ali i tek utješni pogodak za goste djelo je Sakaia u posljednjoj minuti.

Hrvatski reprezentativci odradit će i još jednu provjeru s istim protivnikom, no ovoga puta u dvorani Gradski vrt u Osijeku 1. prosinca.