Futsal reprezentacija izborila Europsko prvenstvo

Hrvatska izborila odlazak na Europsko prvenstvo u Srbiji

Hrvatska futsal reprezentacija uspjela je izboriti pobjedu u teškoj utakmici protiv Slovačke.

Vodstvo je osigurao Marinović u 12. minuti, a na 2:0 povisio je Grcić u 18. minuti. Slovačka reprezentacija zahvaljujući dobroj igri uspijeva izjednačiti rezultat. U 32. i 34. minuti VišvaderDrahovsky (kazneni udarac) zabijaju golove.

Srećom, naši igrači se nisu predali – 14 sekundi nakon izjednačenja Jelovćić zabija za 3:2. U posljednjim minutama Slovačka je agresivnom igrom pokušala doći do novog izjednačenja. ali hrvatski reprezentativci su odoljeli pritisku.

SLOVAČKA – HRVATSKA 2:3 (0:2)
Kvalifikacije za EP, Skupina 6, Dubrovnik.

Suci: Ivan Šabanov (Rusija), Pascal Lemal (Belgija)

Strijelci: 0:1 – Marinović (12′), 0:2 – Grcić (18′), 1:2 – Višvader (32′), 2:2 – Drahovsky (34′ – p), 2:3 – Jelovčić (34′)

Slovačka: Gašparovič, Rick, Kozar, Brunovsky, Drahovsky; Brndiar, Rafaj, Višvader, Kyjovsky, Doša, Zdrahal, Fehervari, Mikita, Bahna. Izbornik: M. Angulo.

Hrvatska: Jukić, Grcić, Novak, Jelovčić, Marinović; Bilić, Stojkić, Grbeša, Bajrušović, Babić, Pandurević, Suton, Matošević, Đuraš. Izbornik: M. Stanković.

Zahvaljujući ovoj važnoj pobjedi Hrvatska je izborila odlazak na Europsko prvenstvo skupa s Rusijom, Španjolskom, Italijom, Ukrajinom, Slovenijom i Portugalom. Utakmica između Turske i Armenije završila je 7:3 za Tursku. Što se tiče slovačke reprezentacije, ona će kartu za EP tražiti preko dodatnih kvalifikacija.