Futsal: Zagrebačko finale u Slavonskom Brodu

Finale je na rasporedu danas u 20 sati.

Zagrebački klubovi Alumnus i Uspinjača Gimka plasirali su se u finale Kupa Hrvatske u malom nogometu pobjedama protiv favoriziranih Novog Vremena i Squarea.

Square – Uspinjača Gimka 3:3 (4:5)

U prvom susretu završnice Kupa koje se igra u Sportskoj dvorani Viljuš u Slavonskom Brodu, Uspinjača Gimka je izbacila drugoplasiranu momčad prvenstvene ljestvice, dubrovački Square.

Square je golom Brazilca Bruninha došao do prednosti već u trećoj minuti, a rezultat poravnava Renato Koturović pet minuta kasnije. Stjepan Rezo je pogodio u sedmoj minuti nastavka za novu prednost Gospara, a devet minuta prije kraja Marko Kuraja donosi vodstvo 3:1. Uspinjača se nije predala, pa je Franjo Matković dvama pogocima u 35. i 38. minuti susret odveo na raspucavanje sa šest metara.

Koturović je pogodio za Zagrepčane, a potom Vuković zaustavlja udarac Pelea. U drugoj seriji su Toth i Daničić bili precizni, a onda Primić brani udarac za finale Baneku. Rezo u posljednjem udarcu puca pored gola i Uspinjača ipak odlazi u finale.

Novo Vrijeme – Alumnus 2:3

Studenti su u drugom polufinalnom meču iznenadili aktualnog prvaka i trenutno vodeću momčad prvenstva. Prvo poluvrijeme završilo je minimalnim vodstvom Makarana golom Vedrana Kazazića u 15. minuti. Nikola Perković u drugoj minuti nastavka poravnava rezultat, a za potpuni preokret pogađa Dario Markić u 27. minuti. Filip Pezelj u pretposljednjoj minuti je odveo Alumnus do velikih 3:1 nakon što je iskoristio pogrešku u igri bez vratara Novog Vremena, a poraz je u istoj minuti ublažio Duje Bajrušović.