Gimnastika: Ana Đerek i Tin Srbić zlatni u Mađarskoj

Hrvatska ekipa u sastavu Ana Đerek, Jana Vrsalović i Korina Brnada bila je brončana sa 137,400.

Tin Srbić

Hrvatske gimnastičarke i gimnastičari ponovo su ostvarili odlične rezultate. Na Csanyi Kupu u Mađarskoj Ana Đerek iz splitskog GK Marjana i Tin Srbić iz ZTD Hrvatskog Sokola osvojili su zlatne medalje. Đerek koja je prije nekoliko dana zauzela drugo mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa na preskoku, na istoj spravi je slavila u Budimpešti sa 13,900 bodova. Uz to, osvojila je i broncu na parteru (13,050), četvrto mjesto na gredi (12,400), dok je u višeboju bila peta sa 50,400 bodova.

Tin Srbić pobijedio je na preči sa 14,750 bodova, dok je negov klupski kolega Kristijan Vugrinski bio brončani na konju s hvataljkama (14,600).

Karmen Koljanin imala je dva peta mjesta, na gredi (11,000) i parteru (11,150), te ukupno deseta u višeboju (44,600). Dina Madir završila je kao osma u višeboju sa 44,800.

Juniorka Jana Vrsalović zauzela je deveto mjesto u višeboju (45,300), a u kategoriji kadetkinja Korina Brdana bila je sedma (41,700), a Marina Božanić 13. sa 33,500 bodova.

Juniorka Dora Kranželić na drugoj spravi, parteru, ozlijedila je nogu i nije mogla nastaviti natjecanje.