Gol i asistencija Rebića u pobjedi Frankfurta

Rebić je zabio šest golova u Bundesligi, jednako kao i Andrej Kramarić.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Rebić odigrao je sjajnu utakmicu za Eintracht. Domaćin je u Frankfurtu savladao Freiburg s visokih 3:1, a Rebić je upisao gol i asistenciju.

Eintracht je goste slomio u razmaku od devet minuta. Najprije je u 36. minuti mrežu Schwolowa zatresao Sebastien Haller nakon Rebićeve asistencije, a onda se Rebić četiri minute kasnije sam upisao u strijelce. Poslije dodavanja Obite N’Dicka, Ante se sjajnim lažnjakom oslobodio čuvara i sa 10-ak metara pogodio lijevi kut. U posljednjoj minuti prvog poluvremena najbolji strijelac Eintrachta i Bundeslige, Luka Jović zabio je svoj 13 gol u sezoni za 3:0.

Freiburg je u 69. minuti uspio smanjiti rezultat preko Nilsa Petersena, a do kraja susreta je još Jetro Willems zabio gol za Eintracht, međutim sudac Sven Jablonski je nakon provjere VAR-a poništio gol.

Eintracht se nalazi na petom mjestu sa 30 osvojenih bodova. Četvrti RB Leipzig im bježi jedan bod, a vodeća Borussia Dortmund 12 bodova.