Golden State poveo u finalu Zapada, odličan Curry

Golden State Warriors - Houston Rockets 11:106 (24:31, 34:24, 26:24, 26:27)

Stephen Curry/Foto: Gettyimages

Započelo je finale Zapada ili, kako mnogi kažu, finale prije finala – Golden State Warriors vs. Houston Rockets. MVP sezone, Stephen Curry na jednoj strani protiv prvog pratitelja, Jamesa Hardena, na drugoj.

Warriorsi su upisali prvu pobjedu. Rezultat glasi 110:106 i bilo je napeto do samog kraja. Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su u drugoj četvrtini u jednom trenutku pobjegli na čak 16 razlike, ali velikom serijom najbolja momčad regularnog dijela sezone se vratila i na veliki predah otišla s plus tri. U nastavku se igralo koš za koš, a u napetoj završnici bolje se snašao Golden State.

Stephen Curry susret je završio s 34 poena, a Shaun Livingston koji je donio preokret u drugoj četvrtini na kraju je ubacio 18. Goste je predvodio Harden s 28 i Trevor Ariza s 20. Treba napomenuti kako je u drugom poluvremenu koljeno ozlijedio prvi centar Rocketsa Dwight Howard i upitno je hoće li biti spreman za drugi susret koji se igra za dva dana.

Druga utakmica igra se u noći s četvrtka na petak po hrvatskom vremenu.