Golijada na Savi, Jug i Jadran remizirali

Vratar Jadrana iz Herceg Novog nije zaustavio niti jedan udarac od 14 pokušaja Mladostaša.

Utakmica 4. kola vaterpolske Triglav lige između Mladosti i Jadrana iz Herceg Novog obilovala je golovima i srušila rekord po efikasnosti. Žapci su u pravoj golijadi slavili rezultatom 20:15.

HAVK Mladost – PVK Jadran HN 20:15 (8:5, 3:3, 7:3, 2:4)

Mladost: Marcelić, Radu 1, Miloš 3, Čagalj, Anzulović, Lazić, Biljaka 2, Bajić, Buljubašić 1, Kharkov 4, Herceg 1, Ćuk 4, Petković 4.

Jadran: Kandić, Brkić, Popadić, Obradović, Baničević, Averka 1, Mijušković 2, Gardašević 3, Spajić 3, Radović,  Petković 5, Tešanović, Vučurović 1.

Da ovo neće biti obična utakmica dalo se naslutiti na samom početku kada je u prvih osam minuta palo čak 13 golova, a Mladostaši su uspjeli zabiti čak osam i stvoriti zalihu od tri gola prednosti. U drugoj četvrtini Marcelić je ipak uspjeo zaustaviti poneki udarac, uz još poneku grešku igrača u polju pa je četvrtina završila sa samo šest golova, jednako raspoređenih. Treću dionicu utakmice Mladost je odigrala ponovo fantastično uz čvršću obranu, pa je uspjela riješiti susret u svoju korist. U posljednju četvrtinu ušlo se sa sedam golova prednosti Žabaca, a Crnogorci su do kraja susreta uspjeli neznatno ublažiti poraz.

Po četiri pogotka za Mladost zabili su Miloš Ćuk, Antonio Petković i Konstantin Kharkov, ali prvi strijelac dolazi iz redova Jadrana, a on je Marko Petković sa pet pogodaka. Marcelić i Jurlina skupili su ukupno četiri obrane, a dvojac Kandić i Tešanović samo jednu.

VK Jug CO – VK Jadran ST 9:9 (4:3, 1:3, 2:2, 2:1).

Jug CO: Popadić, Macan, Fatović 3, Lončar 1, Joković 2, Xavi Garcia, Lozina, Merkulov 1, Tomašević, Kržić, Benić 1 , Papanastasiou 1, Vukojević, Žuvela.

Jadran: Anić, Kunac, Zović 1, Popović 1, Butić 2, Pejković, Power, Bego, Visković 3, Milardović, Šetka 1, Kovačić 1, Podrug, Delić.

U derbiju kola igranom na Gružu između Juga i splitskog Jadrana gledatelji su vidjeli ravnopravan dvoboj i na kraju najpravedniji ishod. Splićani su od samog početka utakmice pokazali da u Gruž nisu došli s bijelom zastavom. Za razliku od utakmice u Ligi prvaka od prije sedam dana koju je Jug uvjerljivo riješio u svoju korist, igrači Jadrana nisu pali u drugom dijelu i zasluženo se vraćaju doma s velikim bodom.

Kod Juga, prvo ime utakmice Toni Popadić s 13 obrana. Loren Fatović postigao je tri gola, a Maro Joković dva. Za Jadran je trostruki strijelac bio Ante Visković, a dva pogotka postigao je Zvonimir Butić.