SD Fusio Centar, Zagreb: Nacional – Vrgorac 4:0 (Čujec 11', Kocić 23', Novak 26', 39')

Gorak okus pobjede – ozbiljna ozljeda strijelca utakmice

Malonogometaši Nacionala svladali su Vrgorac u prvoj polufinalnoj utakmici 1.HMNL te im je za prolazak u veliko finale potrebna još jedna pobjeda. Nacional je na kraju slavio s 4:0 te im je ovo bila treća pobjeda protiv Vrgorčana ove sezone.

Sam početak utakmice bio je otvoren uz dosta čvrstu igru obje momčadi. Gosti su opasno  zaprijetili u četiri navrata iz gotovo stopostotnih prigoda.  Nacional je probio goste u 11. minuti pogotkom slovenskog reprezentativca Kristijana Čujeca. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, Mario Herceg na vratima Vrgorca je branio odlično, a i gosti su imali pokoji pokušaj.

Drugo poluvrijeme otvara gol Mladena Kocića za povećanje vodstva na 2:0 u 23. minuti. Tri minuta kasnije kapetan Tihomir Novak postiže pogodak za velikih 3:0 i mirniju završnicu. Gostima je to bio alarm da se nešto mora promjeniti i počinju igru sa golmanom vratarom u polju.

No uskoro je uslijedio šok za Nacional. U naizgled jednoj bezazlenoj situaciji, Mladen Kocić se okrenuo i krivo stao na desnu nogu te sa bolnom grimasom ostao ležati  na terenu.

Nakon utakmice stigla je vijest kako je Mladen Kocić za ovu sezonu izgubljen što je pokazao detaljni pregled u bolnici. Prema napisima na društvenim mrežama kluba njega bi trebao zamijeniti Korab Morina u doigravanju za prvaka Hrvatske.Druga polufinalna utakmica igra se u Vrgorcu za devet dana, točnije u nedjelju 22. svibnja.

Treba spomenut i kako je danas na rasporedu  utakmica drugog polufinalnog susreta između Split Tommyja i Futsal Dinama.  Favorit postoji, a tko će biti pobjednik to će se tek doznati. Utakmica na rasporedu od 20:30.