Grand prix Ruše: Hrvatske strijelkinje izjednačile državni ekipni rekord u zračnom pištolju

Zlatka Hlebec, Marija Marović i Matea Omazić ispucale s 1141 krug i izjednačile državni rekord iz 1990.

Snježana Pejčić/Getty Images

Hrvatske strijelkinje Zlatka Hlebec, Marija Marović i Matea Omazić na turniru Grand Prix Ruše izjednačile su ekipni hrvatski rekord u gađanju zračnim pištoljem! Rezultat od 1141 kruga identičan je onome iz 1990. godine. U pojedinačnom dijelu Marija Marović uzela je zlato ispucavši u kvalifikacijama 381 krug, a u finalu 195.9.krugova. Zlatka Helebec bila je druga (382, 195.1).

Kod strijelaca u zračnom pištolju Uroš Kačavenda (582), Ante Krišto (570) i Željko Posavec (567) uzeli su brončanu medalju u ekipnom dijelu s 1719 krugova.

Odličan nastup imala je i Snježna Pejčić koja je osvojila zlato u ekipnom i pojedinačnom dijelu u zračnoj pušci. Strijelkinja Lokomotive u finale je ušla kao najbolja s 417.1 krugova, a u finalu je slavila s 207.3 kruga. Tanja Perec osvojila je treće mjesto (415.5, 184.3).

U ekipnom dijela Snježana Pejčić (417.7), Tanja Perec (415.5) i Maša Berić (414.8) slavile su s ukupnih 1247.4 krugova.