Grange slavio u drami, Zubčić i Kostelić uspješni

Jean -Baptiste Grange svjetski je prvak u slalomu. Filip Zubčić i Ivica Kostelić upisali su odlične rezultate.

Filip Zubčić foto: Goran Razić

Kakva drama za kraj Svjetskog prvenstva! Nevjerojatna drama u slalomu pripala je Grangeu. Ali idemo redom. Nakon prve vožnje u vodstvu je bio Hirscher ispred Khoroshilova i Myhrera. No, niti jedan od njih trojice na kraju nije osvojio medalju. Nakon prve vožnje Francuz je bio peti s 88 stotinki zaostatka.

U drugom nastupu je francuski slalomaš odvezao savršeno i zasluženo je osvojio senzacionalnu zlatnu medalju s 35 stotinki prednosti ispred njemačkog aduta Dopfera. Broncu je osvojio Neureuther, dok je Hirscher odustao.

Naši aduti popravili su plasman iz prve vožnje. Ivica Kostelić se lijepom vožnjom probio s 24. na 15. mjesto, dok je Filip Zubčić bio na 13. poziciji (u prvoj vožnji 23.). Nekoliko minuta smo gledali dvojicu Hrvata u vodstvu. Mladi Zubčić opet je opravdao status velike nada hrvatskog skijanja. Matej Vidović se s 30. mjesta popeo na 26., dok je Natko Zrnčić-Dim s 34. pozicije stigao na 27.