Greške u obrani odvele Medveščak u poraz

Slovan je slavio u Ledenoj...

Medveščak je u produžetku poražen od Slovana 3:2. Drugi ovosezonski niz domaćih utakmica počeo je tako još jednim porazom od slovačkog predstavnika. Bila je to prilično čvrsta i iznimno tjelesno zahtjevna utakmica. Trener Gordie Dwyer misli: “Bila je ovo taktički izuzetno kvalitetna utakmica, a igralo se prilično čvrsto. Nama je nedostajalo psihičke pripremljenosti i koncentracije. Napadači Slovana su to primijetili i iskoristili su svoje prilike. Ponekad su bili brži, imali su precizna dodavanja i dobru kontrolu paka. Nisu radili greške iz kojih bismo mi došli u priliku. Umorilo nas je hvatanje rezultata od samog početka utakmice.”

U dinamičnoj igri u prvoj trećini obje su momčadi imale svoje prilike, a gledatelji su mogli uživati u zanimljivoj utakmici. Nakon tri pogotka u ranoj fazi Krošelj i nekadašnji miljenik Ledene Brust sjajno su nekoliko puta spasili svoje mreže. Već u drugoj minuti gosti su poveli preko Viedenskya, da bi u petoj minuti Jeglič šokirao našu momčad pogotkom za 0:2 u situaciji kad je Medveščak imao igrača više. Krajem prve trećine Skalicky je udario Kinradea palicom i zaradio je kaznu 5+20 uz isključenje do kraja utakmice. No, Medveščak je katastrofalno odigrao petominutni power play. Prvo je Genoway zaradio nepotrebno isključenje zbog prekršaja na vrataru, a nekoliko sekundi nakon njegova povratka Medveščak je dobio kaznu zbog viška igrača na ledu. Domaći strateg je odmah tražio minutu odmora i to je utjecalo na igrače, te je već u šestoj minuti Genoway smanjio lijepim udarcem nakon sjajne akcije Larkina i Hedberga.

Dwyer je pohvalio Krošelja: “Zaslužio je priliku i nakon ranih pogodaka. Riječ je o vrataru koji jako puno radi i ulaže mnogo truda. Mislim da je u pojedinim periodima bio fantastičan. Tako je poslao poruku momčadi da se smiri i odigra najbolje što može.

U drugoj trećini je Medveščak bio dominantan, no Brust je s nekoliko dobrih obrana podsjetio na svoje igre u Medveščaku. Bilo je manje prilika na obje strane, no igralo se mnogo čvršće. Nakon 40 minuta igre Slovaci su i dalje imali prednost 2:1. Trener Slovana Miloš Riha rekao je: “Mislim da nismo bili dobri u drugoj trećini. Medveščak nas je opasno pritisnuo, no zadržali smo prednost i u posljednjoj trećini smo opet pokazali dobru igru.”

U posljednjoj trećini smo gledali taktičku igru s mnogo opreza na obje strane. Rezultat se nije mijenjao do 27 sekundi prije kraja, kad je Brust pogriješio kod izlaska s vrata i dodao pločicu Kvapilu, a on je rutinski pogodio za 2:2. Zanimljivo je da se udarac odbio od Svarnya, još jednog bivšeg igrača Medveščaka. Tijekom cijele utakmice su bekovi Medveščaka nizali pogreške, a to se nastavilo i u produžecima. Tako je u 63. minuti Starosta najbolje reagirao iz gužve i donio drugi bod Slovanu.

Gilliati misli: “Nismo večeras mnogo griješili. Imali smo nekoliko dobrih prilika iz kojih smo mogli postići i više od dva pogotka. Slovan je bio jako dobar i iskoristili su sve naše propuste. Imali smo trenutke dekoncentracije u obrani i to nas je stajalo poraza. No, to je sad iza nas. Moramo gledati u budućnost jer svaka utakmica je važna.”

Iskusni Milan Jurčina upisao je debi u Medveščaku. Krošelj je imao 20 obrana i proglašen je igračem utakmice. U četvrtak u 19:30 u Ledenoj gostuje Spartak iz Moskve. Medveščak je trenutno osma momčad Zapada s 13 bodova, jednim više od devetoplasiranog Dinama iz Moskve.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HC SLOVAN BRATISLAVA 2:3 OT (1:2;0:0;1:0;0:1)