Griezmann Spasitelj odveo Francusku dalje

Antoine Griezmann danas je bio heroj Francuske i svoju reprezentaciju spasio od borbene Irske.

UEFA / Francuski navijač

Francuska je u osmini finala dočekala Irsku i iako je uoči utakmice slovila za velikog favorita umalo se osramotila. Šokirala je borbena Irska već u prvoj minuti. Danas jako loša obrana Francuske dopustila je da lopta dođe do Longa kojeg je u šesnaestercu srušio Pogba i sudac Rizzoli dosudio je penal. S bijele točke bio je siguran Brady.

Irska se postavila borbeno i svoje prilike čekala iz brzih kontranapada iz kojih su tijekom susreta stvorili nekoliko vrlo neugodnih prilika. Francuska je pak, nakon tog početnog šoka, krenula po izjednačenje. Pokušavali su Pogba, Griezmann, Payet, Giroud, Matuidi,… Gađali su Francuzi iz blizine i daljine, ali nisu uspijevali probiti Irski blok.

Točnije, nisu uspjeli sve do 58. minute. Na odličan ubačaj Sagne još bolje reagira Griezmann i glavom zabija za 1:1. Isti igrač, od kojeg Francuska puno očekuje, iskupio se za slabiji učinak u prvom dijelu prvenstva, i zabio za 2:1. Ubačenu loptu dobro je glavom Giroud proslijedio za Griezmanna koji se našao sam pred golmanom i rutinski poslao loptu pored njega.

U 66. minuti Irska je ostala s igračem manje i njihovi snovi o eventualnom izjednačenju i prolasku dalje potpuno su nestali. Duffy je s leđa srušio Griezmanna u dobroj prilici i Rizzoli mu je pokazao izravni crveni karton.

Imali su Francuzi još odličnih prilika, od kojih je najatraktivnije izgledala prečka koju je pogodio Gignac u 77. minuti, ali rezultat se nije mijenjao. Francuska je u četvrtfinalu gdje čeka boljeg iz ogleda Italije i Španjolske, a Irska odlazi kući uzdignute glave. Zadivili su svijet i borbenošću i besprijekornim ponašanjem svojih veselih navijača.

Francuska – Irska 2:1

Strijelci: 1:0 Brady (2′), 1:1 Griezmann (58′), 2:1 Griezmann (61′)

Francuska (4-3-3): Lloris – Sagna, Rami,Koscielny, Evra – Pogba, Kante (46′ Coman (90’+3 Sissoko)), Matuidi – Griezmann, Giroud (73′ Gignac), Payet. Izbornik: Deschamps.

Irska (4-4-2): Randolph – Coleman, Keogh, Duffy, Ward – Brady, McCarthy (7′ Hoolahan), Hendrick, McClean (68′ O’Shea)– Long, Murphy (65′ Walters). Izbornik: O’Neill.

LYON Stade de Lyon. Gledatelja: 58000. Sudac: Rizzoli (Italija).

Žuti kartoni: Coleman (25′), Kante (27′), Hendick (41′), Rami (44′), Long (72′)

Crveni kartoni: Duffy (66′)