LIGA PRVAKA

Grupa A: Arsenal i PSG u zadnjim minutama osigurali prolaz u osminu finala

Arsenal u Bugarskoj uspio preokrenuti zaostatak od dva pogotka, Parižani u Baselu golom u 90. minuti osigurali plasman u osminu finala Lige prvaka.

U skupini A londonski Arsenal gostovao je u Bugarskoj kod Ludogoretsa, nakon visoke pobjede protiv istoga suparnika u prošlome kolu. Nije dobro krenulo za Topnike u Sofiji. Već nakon 15. minuta Ludogorets je imao dva gola prednosti. Prvo je u 12. minuti na asistenciju Wandersona, Cafu donio domaćinu vodstvo, da bi samo tri minute kasnije Keseru povećao na 2:0. Nakon toga bude se i gosti te do kraja prvoga dijela uspjevaju izjednačiti. U 20. minuti vodstvo Bugara na asistenciju Ozila smanjuje Granit Xhaka. Tri minute prije odlaska na odmor Olivier Giroud nastavlja sa sjajnom golgeterskom formom te Engleze vraća u igru. U nastavku Arsenal je pokušavao doći do potpunog preokreta i u tome je uspio u 88. minuti kada Mesut Ozil donosi pobjedu Topnicima.

U drugom susretu Paris Saint-Germain gostovao je u Baselu. Parižani u vodstvo stižu pred kraj prvoga dijela preko Matuidija koji zabija za 1:0. U nastavku Basel uspijeva stići do izjednačenja u 76. minuti, strijelac je bio Zuffi. U 84. minuti domaćini ostaju s igračem manje nakon što Die dobiva drugi žuti karton. PSG to uspijeva iskoristiti te u 90. minuti pogotkom Meuniera dolazi do sva tri boda i plasmana u osminu finala Lige prvaka.

Liga prvaka, Grupa A: 4.kolo:
Ludogorets – Arsenal 2:3
Basel – PSG 1:2