LIGA PRVAKA

Grupa B: Vida skrivio penal za poraz Dinama, Bešiktaš i Napoli podijelili bodove

Benfica minimalno slavila protiv Dinama iz Kijeva, Bešiktaš i Napoli podijelili bodove u Istanbulu.

U prvom susretu današnjeg rasporeda u Ligi prvaka od 18 sati i 45 minuta u Istanbulu su igrali Bešiktaš i Napoli. U gostujućoj momčadi nije bilo hrvatskih reprezentativaca Ivana Strinića i Marka Roga koji nisu ni doputovali u Istanbul. U prvome dijelu na ispunjenoj Vodafone Areni nije bilo prevelikih uzbuđenja pa se na odmor otišlo s početnih 0:0. U nastavku domaćin u 79. minuti dolazi do vodstva preko Ricarda Quaresme koji je precizan sa 11 metara. Samo tri minute trebalo je Napolitancima da poravnaju rezultat. Mertens je bio asistent a pogodak je djelo kapetana Mareka Hamšika za konačnih 1:1.

U drugom susretu u skupini B Dynamo Kijev našeg Domagoja Vide gostovao je u Lisabonu kod Benfice. Gosti su bili u potrazi za prvom pobjedom u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka. Držali su se Ukrajinci sjajno sve do kraja prvoga dijela kada Vida radi prekršaj za kazneni udarac. Precizan s bijele točke bio je Salvio. U nastavku probali su gosti doći barem do izjednačenja. Najbolju priliku za to imali su u 68. minuti kada Moraes promašuje kazneni udarac. Do kraja susreta Benfica je sačuvala minimalnu prednost i Kijevljane praktički izbacila iz utrke za plasman u osminu finala.

Liga prvaka, Skupina B: 4.kolo:
Bešiktaš – Napoli 1:1
Benfica – Dynamo Kijev 1:0