Nakon teškog poraza u Barceloni, Guardiola i njegovi puleni se iskupili na Etihadu. Celtic uspio izvući bod na gostovanju u Njemačkoj, ali i dalje ne znaju za pobjedu.

GRUPA C: Guardiola se osvetio za blamažu protiv ’svoje’ Barcelone, Monchengladbach i Celtic bez pobjednika

Utakmica kola igrala se na Etihad Stadionu između Manchester Citya i Barcelone. Prije dva tjedna Josep Guardiola, trener Manchester Citya, doživio je težak poraz od 4:0 i tražio je iskupljenje za lošu predstavu svojih pulena. U tome je uspio jer su njegovi odabranici pobijedili s 3:1 protiv desetkovane Barcelone. Trener Barcelone Luis Enrique nije mogao računati na usluge niza igrača kao što su Andres Iniesta, Gerard Pique, Jordi Alba i Jeremy Mathieu.

Ipak i takva izranjavana Barcelona je prva povela na utakmici. Gol je zabio najbolji igrač Barcelone Lionel Messi u 21. minuti na dodavanje momčadskog kolege Neymara. Našao se u situaciji jedan na jedan s golmanom i lako je poentirao u donji lijevi kut. Nije trebalo dugo čekati na odgovor Citya, točnije u 39. minuti dolaze do izjednačenja nakon katastrofalne reakcije Barcelonine zadnje linije. Poklonjenu loptu igrači Citya su objeručke prihvatili i zabili lagani pogodak za izjednačenje. Strijelac je bio njemački veznjak Ilkay Gundogan nakon asistencije Rahima Sterlinga. Ubrzo nakon početka drugog poluvremena City prvi put vodi na utakmici. Kevin de Bruyne golčinom iz slobodnog udarca u 51. minuti dovodi navijače u delirij. Barcelona je pokušavala izmjenama doći barem do neriješenog rezultata, ali sve nade im je uništio Ilkay Gundogan svojim drugim pogotkom. On je u 74. minuti zabio nakon što se lopta pomalo sretno odbila od Sergia Aguera. Naš reprezentativac Ivan Rakitić igrao je do 61. minute i pritom zaradio žuti karton.

U drugoj utakmici snage su odmjerili Borussia Monchengladbach i škotski Celtic. Nakon što je njemačka momčad prije dva tjedna lako došla do tri boda (pobjeda od 2:0) očekivalo se da će na domaćem terenu pobijediti još lakše, ali Škoti su mislili drugačije. Utakmica je završila 1:1. Domaćini su imali više prilika, a poveli su u 32. minuti preko Larsa Stindla. Asistenciju je upisao mlađi brat Edena Hazarda, Thorgan Hazard. U drugom poluvremenu su se nizale prilike na obje strane. Celtic je uspio doći do izjednačenja u 76. minuti. Gol vrijedan jednog boda postigao je francuski napadač Moussa Dembele iz jedanaesterca, kojem je prethodio prekršaj Juliana Korba zbog čega biva nagrađen crvenim kartonom. U redovima Celtica nije bilo našeg Joze Šimunovića zbog ozljede.