Favoriti su se dobrano morali pomučiti za pobjedu; Atletico ostvario pobjedu minutu prije kraja, a Bayern morao loviti zaostatak.

GRUPA D: Atletico do pobjede tek u završnici, Bayern preokretom u Eindhovenu odnio pobjedu

Atletico Madrid, prošlogodišnji finalist najelitnijeg nogometnog klupskog natjecanja, teže od očekivanog došao je do pobjede protiv debitanta Rostova. Nakon teško izborene pobjede u Rusiji prije dva tjedna (pobjeda od 1:0), Atletico je na papiru imao lagani zadatak. Prvi do vodstva dolazi klub iz Madrida pogotkom najboljeg strijelca prošlog europskog nogometnog prvenstva, Antoinea Grizemanna. Izvrsno se snašao u 28. minuti nakon proigravanja Yannicka Carrasca. Međutim, gosti iz Rusije se nisu dali smesti. Već u 30. minuti dolaze do izjednačenja nakon brze kontre koju je pogotkom zaključio iranski reprezentativac Sardar Azmoun. Kada se već činilo da će Rusi otići doma s bodom, ukazao se ponovo Griezmann. U 93. minuti je dočekao jednu dugu loptu i preciznim udarcem pod prečku donio svojoj momčadi pobjedu i prolazak u osminu finala Lige prvaka. Za Atletico je čitavu utakmicu odigrao naš reprezentativac Šime Vrsaljko.

U Eindhovenu su se sastali PSV i njemački Bayern. Prije dva tjedna njemački prvak je lako pobijedio s visokih 4:1, ali u Nizozemskoj se morao itekako pomučiti kako bi odnio puni plijen u Munchen. PSV prvi dolazi do prednosti i to već u 14. minuti. Prvo je golman Bavaraca, Manuel Neuer, fantastično obranio udarac izbliza, ali odbijenu loptu posprema u mrežu Santiago Arias. Nakon tog pogotka Bayern ubacuje u veću brzinu i bilo je samo pitanje vremena kada će obrana PSV-a pasti. To se dogodilo u 34. minuti pogotkom Poljaka Roberta Lewandowskog iz penala. Prethodno je igrač PSV-a, Andres Guardado, igrao rukom u šestnaestercu. Do zaslužene pobjede gosti dolaze u 74. minuti nakon odličnog proigravanja s boka Davida Alabe za Lewandowskog. Odličan je bio vratar PSV-a koji je spasio klub od težeg poraza. Ovom pobjedom Bayern je osigurao prolaz u osminu finala Lige prvaka.