LIGA PRVAKA

Grupa F: Kovačić spasio Real u Poljskoj, Dortmund bolji od Sportinga

Mateo Kovačić u 85. minuti Realu donio bod u Varšavi, Borussia Dortmund pobjedom protiv Sportinga preuzela prvo mjesto.

U prvom susretu skupine F Lige prvaka momčad madridskog Reala gostovala je kod varšavske Legije. Kako su Poljaci u ovaj dvoboj ušli bez ijednog boda i s lošom gol-razlikom, očekivala se lagana pobjeda Kraljevskog kluba. I krenulo je u tom smjeru. Već u prvoj minuti Real je preko Garetha Bale došao u vodstvo. U 35. minuti Bale je ovoga puta asistent a strijelac je Karim Benzema za 2:0 Madriđana. Do kraja prvoga dijela Legia je preko Odjidja-Ofoe uspijela smanjiti na 1:2.

U nastavku šok za momčad Zinedinea Zidanea. U 50. minuti Radović pogađa za izjednačenje i vraća Poljake u utakmicu. Da bi iznenađenje bilo veće, u 83. minuti Legia je preko Mouliera uspijela povesti i bila je na pragu najveće pobjede u svojoj povijesti. A onda se u 85. minuti ukazuje naš reprezentativac Mateo Kovačić koji izjednačuje na 3:3 i Real spašava poraze te ga gura na korak od prolaza u osminu finala.

U drugom susretu Borussia Dortmund na svome Signal Iduna Parku dočekala je lisabonski Sporting. Gosti su se držali do 12. minute kada Andre Ramos dovodi Nijemce u vodstvo. Pokazalo se da je to bio i odlučujući pogodak koji je Borussiji donio prvo mjesto u grupi i dva boda prednosti ispred Reala.

Liga prvaka, Grupa F: 4.kolo:
Legija Varšava – Real Madrid 3:3
Borussia Dortmund – Sporting 1:0