Dinamo igrao prvo poluvrijeme, u drugom uslijedio totalni potop. Mandžukić i njegov Juventus mogli osigurati prolazak dalje, ali Lyon odlazi kući s bodom u džepu.

Grupa H: Težak poraz Dinama u Sevilli, Lyon izvukao remi u Torinu

Nogometaši Dinama teško su stradali na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli, a moglo je biti drugačije da Dinamov branič, Petar Stojanovič, nije morao ranije napustiti igru zbog crvenog kartona. Naime, Dinamo je do tog trenutka bio sasvim ravnopravan suparnik na terenu.

Kao što se očekivalo, Sevilla je bila veliki favorit u ovoj utakmici. Trener Dinama Ivajlo Petev je postavio momčad u formaciji 5-4-1, dakle defanzivniji pristup s namjerom igre na kontre i polukontre. Sevilla je od početka utakmice preuzela inicijativu i držala loptu u svom posjedu. Zadnja linija Seville je visoko izlazila onemogućavajući Dinamu da konkretnije zaprijeti njihovom golu. Međutim, Dinamo je u tim trenucima uspostavio određenu kontrolu u svojoj igri pritom dobro zatvarajući Sevilline bekove. Bitna je 11. minuta utakmice jer tada prvi žuti karton dobiva Stojanovič. Zanimljivo, prvu priliku imao je Dinamo. Na ubačaj Pivarića s lijeve strane Soudani dobro reagira, ali njegov udarac glavom zamalo prolazi pokraj stative. Prvu pravu priliku Sevilla bilježi u 22. minuti utakmice. Francuski veznjak Steven Nzonzi, jedan od najboljih igrača u večerašnjoj utakmici, odlično je zahvatio loptu glavom nakon ubačaja Vitola, ali mladi vratar na golu Dinama, Dominik Livaković, to odlično brani i uz pomoć grede skreće loptu u korner. Sevilla nastavlja s napadima, ali Dinamo se uspješno brani sve do 31. minute. Nakon pogreške Dinamovog veznjaka Paula Machada, lopta dolazi do napadača Seville Luciana Vietta koji iz dosta teške pozicije zabija ispod Livakovića. Prvi i jedini udarac u okvir gola Seville uputio je Dinamov napadač Junior Fernandes u 34. minuti udarcem iskosa s vrha šestnaesterca. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Stojanovič prekršajem na centru dobiva drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton i ostavlja svoju momčad na cjedilu.

Petev se početkom drugog poluvremena odlučuje na totalnu defanzivu, ostavlja u svlačionici Soudanija i uvodi Matela. Sevilla sve jače pritišće i sve je bliže novom pogotku. U jednoj takvoj situaciji su zamalo domaćini primili gol. Iz  polukontre Fernandes šalje malo prejaku loptu za Ćorića. I to je bilo to od Dinama, do sučevog zvižduka je igrala samo Sevilla. Novu odličnu obranu Livaković upisuje u 56. minuti, najbolji Dinamov igrač u ovoj utakmici. U 66. minuti Sevilla iskorištava brojčanu premoć na terenu. Zabijaju nakon lijepog duplog proigravanja između Vitola i Escudera, a potonji zabija u donji desni kut. Do novog zgoditka čekalo se do 80. minute, kada nakon ubačaja Sarabie iz kornera zabija Steven Nzonzi glavom. Konačni rezultat postavlja Wissam Ben Yedder u 87. minuti nakon preciznog proigravanja Mariana s boka.

Dinamo je ostao zadnji na ljestvici bez ijednog osvojenog boda i bez ijednog postignutog pogotka.

U drugoj utakmici sastali su se Juventus i Lyon. Mandžukić je bio u početnoj postavi i odigrao čitav susret. Utakmica je završila neriješenim rezultatom 1:1. Domaćin je prvi došao do vodstva golom Gonzala Higuaina u 13. minuti iz najstrože kazne. Juventus je nastavio prijetiti, ali Higuain i Marchisio nisu bili precizni. Lyon se nije došao braniti što je i dokazao pred sam kraj utakmice, točnije u 85. minuti, kada dolaze do izjednačenja nakon ubačaja Ghezzala čiju loptu iza Buffona skreće Tolisso. Da je pobijedio Juventus, oni i Sevilla bi dva kola prije kraja bili sigurni za plasman u osminu finala Lige prvaka.