Hajduk do pobjede u Vinkovcima pomoću dva gola u sudačkoj nadoknadi

Nevjerojatna pobjeda Hajduka u utakmici s čak četiri crvena kartona.

HNK Hajduk Split / Facebook

Hajduk i posljednjeplasirana Cibalija odigrali su danas susret u Vinkovcima, u sklopu 19. kola Prve HNL. Trener Joan Carrillo debatirao je na klupi Hajduka, te upisao pobjedu na današnjoj utakmici. Hajduk je do pobjede došao golovima Marka Futacsa u 91. i 93. minuti, s konačnim rezultatom 1:2.

”Momčad je svjesna kakva nas utakmica očekuje te da je jako važna za nas. Cibalia nije u dobroj poziciji, imaju samo osam bodova i protiv nas će tražiti pobjedu. Gledao sam njihove utakmice, odigrali su neriješeno protiv Slavena Belupa i Rijeke, doma su jaki. Bit će hladno i teren sigurno neće biti u najboljem stanju. Ovaj je susret zamka. Momčad je radila jako dobro, mislim da je trenutak za pobjedu, ne smijemo više gubiti bodove. Međutim, imamo respekt prema protivniku”, izjavio je prije utakmice Joan Carrillo.

Prvo poluvrijeme je bolje počelo za momčad Hajduka, imali su dobar posjed lopte, te preko brojnih šuteva često prijetili golu Cibalije. Međutim domaći su ti koji prvi dolaze u vodstvo, zahvaljujući Pervanovim proigravanjem Edi Baša se našao sam pred suparničkim vratima te je zabio lagani zicer za vodstvo Cibalije 1:0. Obje momčadi su nastavile igrati napadački nogomet te su stvarale šanse, međutim nijedna momčad nije uspjela zabiti, tako da je rezultat ostao nepromijenjen kroz prvo te do kraja drugog poluvremena. U 76. minuti Cibalija ostaje s igračem manje, nakon drugog žutog kartona Vlatka Šimunca, karton koji je dobio zbog udaranja Šimića. Novi šok za momčad domaćih došao je nekoliko minuta kasnije, ponovno isključenje, ovaj puta Filipoviću zbog drugog žutog u 89. minuti. Cibalija je imala dva igrača manje minutu do kraja. Nakon velike gužve pred golom Cibalije, Futacs se najbolje snašao te promijenio rezultat na 1:1 u 91. minuti. Samo dvije minute kasnije u 93. minuti Futacs opet zabija i dovodi Hajduk u vodstvo 2:1. Neočekivan prevrat utakmice izazvao je veliku nervozu u redovima Cibalije, tako da je došlo i do fizičkog obračuna u 95. minuti, crvene kartone dobili su Jefferson sa strane Hajduka te Čuljak kod Cibalije.

CIBALIA (4-2-3-1): Matković – Žderić, Zgrablić, Tomašević, Čuljak – Mišić, Crnčević (od 79. Muženjak) – Baša, Pervan (od 65. Filipović), Tiago (od 76. Šare) – Šimunac.

HAJDUK (4-2-3-1): Kalinić – Juranović, Nižić, Šimić, Memolla – Kožulj (od 46. Erceg), Jefferson – Tudor (od 64. Maganto), Vlašić, Hamza (od 60. Said) – Futacs.